Głowacki blisko turnieju Super Series!

Sporty walki

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli dwóch przedstawicieli w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series, który ma wyłonić najlepszego zawodnika wagi cruiser. Do Krzysztofa Włodarczyka ma bowiem dołączyć Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO)! Taką informację przekazał Dan Rafael z ESPN. W puli zawodów będzie aż 50 milionów dolarów.

Jakiś czas temu mówiło się o tym, że Głowacki nie ma żadnych szans na udział w tym turnieju. Potwierdził to nawet Janusz Pindera w Puncherze. - Z mojej wiedzy wynika, że nie ma na to najmniejszych szans. Nie ma szans na dwóch Polaków w Super 8: wystąpi tam Krzysztof Włodarczyk, więc droga dla Główki jest zamknięta - powiedział 5 czerwca. Można było mieć więc wątpliwości, czy aby na pewno formuła tego turnieju jest właściwa, gdyż poza "Główką" miałoby zabraknąć m.in. jego pogromcy mistrza WBO Oleksandra Usyka.

Sprawy najwidoczniej się nieco zmieniły. Głowacki w sobotę szybko poradził sobie na Polsat Boxing Night z Hizni Altunkayą, pokonując go przez techniczny nokaut po piątej rundzie i od razu w wywiadzie z Mateuszem Borkiem przyznał, że musi porozmawiać z promotorami o udziale w turnieju. W poniedziałek Dan Rafael z ESPN napisał, że Polak podpisał już kontrakt. Do tego organizatorzy są bliscy porozumienia z Usykiem.

Na ten moment w turnieju wystąpią Murat Gassijew (24-0, 17 KO), Mairis Briedis (22-0, 18 KO), Yunier Dorticos (21-0, 20 KO), Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) oraz prawdopodobnie Dmitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze