Kanadyjczyk trenerem GKS Katowice

Zimowe
Kanadyjczyk trenerem GKS Katowice
fot. PAP

63-letni Kanadyjczyk Tom Coolen został trenerem hokeistów ekstraligowego Tauron KH GKS Katowice. Zastąpił Jacka Płachtę, który w minionym sezonie łączył pracę w tym klubie z prowadzeniem reprezentacji Polski.

Coolen ostatnio pracował w kanadyjskim klubie Grand Falls-Windsor Cataracts, wcześniej był w sztabach trenerskich reprezentacji Kanady, Łotwy i grającej w lidze NHL drużyny Buffalo Sabres.

"Cieszę się, że udało się zakontraktować tak doświadczonego trenera. Negocjacje trwały długo, ale wszystko musiało być omówione bardzo szczegółowo. Przed rozpoczęciem rozmów uzyskaliśmy wiele informacji na temat szkoleniowca i jestem pewien, że wykona on bardzo dobrą pracę w Katowicach. Ważnym elementem jest fakt, że trener Coolen pracował również w Europie. Sukcesy z reprezentacją Łotwy dają mu najlepszą rekomendację i pozwalają optymistycznie patrzeć na najbliższy sezon" – powiedział dyrektor sportowy katowickiego klubu Karol Pawlik, cytowany przez oficjalną stronę GKS.

Katowiczanie rok wcześniej wystartowali w elicie dzięki kupionej za 100 tys. złotych "dzikiej karcie". Drużyna była kompletowana w krótko przed startem rozgrywek, zakończyła je na ósmym miejscu.

Hokeiści GKS w przeszłości sześciokrotnie byli mistrzami Polski, jednak ostatnio w 1970 roku. Sezon 2014/15 zakończyli na ostatnim miejscu, wygrali tylko dwa z 48 meczów. Potem przez rok w rywalizacji najlepszych ich zabrakło.

Hokejowy klub jest spółką, w której wszystkie udziały ma "duży" GKS, należący w głównej mierze do samorządu Katowic.

W ramach GKS działa pierwszoligowa drużyna piłkarzy i występujący w ekstraklasie zespół siatkarzy. Piłkarki nożne GKS wywalczyły wiosną awans do 1. ligi.

ŁK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie