Magazyn Kicker podjął się próby określenia kierunku, w jakim ma podążyć Jakub Błaszczykowski, który - mimo deklaracji, że chce zostać w Niemczech - niemal na pewno opuści VfL Wolfsburg. Według Niemców były kapitan reprezentacji Polski ma oferty z Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych, jednak negocjacje z klubem z Volkswagen Arena prowadzi... Lechia Gdańsk!

Kicker nie podaje żadnych szczegółów, jednak Lechia miała być poważnie zainteresowana sprowadzeniem 31-latka. Jakub ma ważny kontrakt z Wilkami do 2019 roku, więc transakcja z pewnością wiązałaby się ze sporym wydatkiem.

Media przed otwarciem okna transferowego "wciskały" już Kubę do Legii Warszawa, Wisły Kraków czy Chicago Fire.

W minionym sezonie Błaszczykowski wystąpił w 28 meczach Bundesligi, w których zanotował trzy asysty. Większość czasu na boisku spędził jako prawy obrońca, w kilku spotkaniach był nawet kapitanem zespołu. Do tej pory reprezentant Polski rozegrał 225 meczów Bundeslidze.

Lechia to czwarty zespół niedawno zakończonego sezonu Ekstraklasy. W biało-zielonej koszulce na skrzydłach możemy oglądać między innymi Milosa Krasica i Sławomira Peszko.