Kontrowersyjne przerwanie walki Chiesy z Lee na gali UFC Fight Night 112! (WIDEO)

Sporty walki

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 112 w Oklahomie Michael Chiesa (14-3, 10 SUB) zmierzył się z Kevinem Lee (16-2, 1 KO, 8 SUB). Pojedynek wzbudził jednak sporo kontrowersji, ponieważ zdaniem wielu ekspertów sędzia Mario Yamasaki przerwał go zbyt wcześnie orzekając przegraną "Mavericka", gdy ten nie odklepał jeszcze duszenia zza pleców, które założył mu przeciwnik.

Walka wieczoru rozpoczęła się tak, jak przystało na główne wydarzenie gali! Młodszy o pięć lat od "Mavericka" Lee najpierw "zmiękczył" rywala kilkoma ciosami, a ten zalał się krwią. Następnie, na 40 sekund przed końcem rundy, dwudziestoczterolatek znalazł się za plecami przeciwnika, po czym zaczął go dusić.

Było widać, że Chiesa ma problem z uwolnieniem się od założonego chwytu, jednak równocześnie był daleki od odklepywania, czy też utraty przytomności. W pewnym momencie dość nieoczekiwanie sędziujący walkę Yamasaki zdecydował o jej przerwaniu, gdyż był pewny, że "Maverick" nie wyjdzie już z opresji.

Wydaje się, że sędzia mógł poczekać jeszcze chwilę ze swoją decyzją. Tym bardziej, że do gonga oznaczającego koniec pierwszej rundy pozostało już naprawdę niewiele czasu.