Polacy rywalizację na rozgrywanych w Czechach mistrzostwach świata U–21 zaczęli od zdecydowanego zwycięstwa nad reprezentacją Maroka 3:0 (25:9, 25:15, 25:15). Dwa kolejne mecze były już nieco bardziej zacięte, jednak również zakończyły się wygranymi siatkarzy trenera Pawlika bez straty seta. W drugim, w pokonanym polu pozostawili ekipę Czech 3:0 (29:27, 25:23, 25:13), a w trzecim Kanadę 3:0 (31:29, 25:23, 25:20).

 

Polacy pewnie wygrali grupę A i w drugiej fazie turnieju, w grupie E zmierzą się kolejno z: Chinami (wtorek 27 czerwca, godzina 12.30), Kubą (środa 28 czerwca, godzina 17.30) oraz Iranem (czwartek 29 czerwca, godzina 17.30). Spotkania grupy E będą rozgrywane w Brnie. W drugiej grupie rywalizującej o awans do półfinałów zagrają Brazylia, Argentyna, Rosja oraz Kanada.

 

Po dwie czołowe ekipy z każdej z grup awansują do półfinałów, które zaplanowane zostały na sobotę 1 lipca, a mecz o trzecie miejsce i finał – na niedzielę 2 lipca. Drużyny z trzecich i czwartych miejsc będą rywalizowały o miejsca 5–8. Podopieczni trenera Pawlika – mistrzowie Europy i świata kadetów (2015) oraz mistrzowie Europy juniorów (2016) są uznawani za faworytów MŚ U–21.

 

 

Wyniki pierwszej fazy turnieju:

 

Grupa A (Brno):

 

2017-06-23: Polska – Maroko 3:0 (25:9, 25:15, 25:15)
2017-06-23: Czechy – Kanada 2:3 (22:25, 25:13, 25:23, 18:25, 12:15)
2017-06-24: Polska – Czechy 3:0 (29:27, 25:23, 25:13)
2017-06-24: Kanada – Maroko 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)
2017-06-25: Polska – Kanada 3:0 (31:29, 25:23, 25:20)
2017-06-25: Czechy – Maroko 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

 

1. Polska 3–0 9 (9:0)
2. Kanada 2–1 5 (6:5)
3. Czechy 1–2 4 (5:6)
4. Maroko 0–3 0 (0:9)

 

Grupa B (Brno):

 

2017-06-23: Rosja – Kuba 3:0 (32:30, 25:17, 25:14)
2017-06-23: Turcja – USA 3:0 (25:20, 25:18, 25:18)
2017-06-24: Rosja  – Turcja 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)
2017-06-24: USA – Kuba 0:3 (23:25, 19:25, 20:25)
2017-06-25: Turcja – Kuba 2:3 (21:25, 25:23, 25:22, 20:25, 7:15)
2017-06-25: Rosja – USA 3:0 (25:20, 25:21, 25:22)

 

1. Rosja 3–0 9 (9:0)
2. Kuba 2–1 5 (6:5)
3. Turcja 1–2 4 (5:6)
4. USA 0–3 0 (0:9)

 

Grupa C (Czeskie Budziejowice):

 

2017-06-23: Argentyna – Ukraina 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)
2017-06-23: Włochy – Iran 0:3 (22:25, 19:25, 21:25)
2017-06-24: Iran – Ukraina 3:2 (25:19, 25:21, 23:25, 20:25, 15:13)
2017-06-24: Argentyna – Włochy 3:1 (32:30, 25:19, 14:25, 25:21)
2017-06-25: Włochy – Ukraina 3:2 (25:22, 15:25, 23:25, 25:13, 15:8)
2017-06-25: Argentyna – Iran 2:3 (21:25, 20:25, 25:23, 25:18, 12:15)

 

1. Iran 3–0 7 (9:4)
2. Argentyna 2–1 7 (8:4)
3. Włochy 1–2 2 (4:8)
4. Ukraina 0–3 2 (4:9)

 

Grupa D (Czeskie Budziejowice):

 

2017-06-23: Chiny – Japonia 3:1 (25:21, 25:23, 22:25, 25:16)
2017-06-23: Brazylia – Egipt 3:0 (25:20, 25:18, 25:18)
2017-06-24: Egipt – Japonia 1:3 (17:25, 25:17, 26:28, 23:25)
2017-06-24: Chiny – Brazylia 0:3 (16:25, 21:25, 16:25)
2017-06-25: Brazylia – Japonia 3:0 (25:23, 25:20, 25:21)
2017-06-25: Chiny – Egipt 3:1 (25:15, 22:25, 25:18, 25:13)

 

1. Brazylia 3–0 9 (9:0)
2. Chiny 2–1 6 (6:5)
3. Japonia 1–2 3 (4:7)
4. Egipt 0–3 0 (2:9).

 

Rywalizacja o miejsca 1–8:

 

Grupa E (Brno):

 

2017-06-27: Polska – Chiny (godzina 12.30)
2017-06-27: Kuba – Iran (17.30)
2017-06-28: Iran – Chiny (12.30)
2017-06-28: Polska – Kuba (17.30)
2017-06-29: Kuba – Chiny (12.30)
2017-06-29: Polska – Iran (17.30)

 

Grupa F (Brno):

 

2017-06-27: Rosja – Argentyna (15.00)
2017-06-27: Kanada – Brazylia (20.00)
2017-06-28: Brazylia – Argentyna (15.00)
2017-06-28: Rosja – Kanada (20.00)
2017-06-29: Kanada – Argentyna (15.00)
2017-06-29: Rosja – Brazylia (20.00).