Poważne zmiany kadrowe w Akademii Lecha

Piłka nożna
Poważne zmiany kadrowe w Akademii Lecha
fot. PAP

Od lipca 2017 roku dojdzie do zmian strukturalnych w Akademii Lecha Poznań. Nowe stanowiska dyrektorskie w klubie obejmą Tomasz Rząsa i Rafał Ulatowski.

To odpowiedź na dynamiczne zmiany w młodzieżowej piłce nożnej i problemy, na które napotyka proces szkoleniowy w Polsce.

 

„To efekt wielomiesięcznych przygotowań i długotrwałych analiz. Mamy nadzieję, że sprawią, iż najlepsza i najskuteczniejsza obecnie akademia piłkarska w Polsce będzie działać jeszcze lepiej” – powiedział podczas konferencji prasowej wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

 

Dyrektorem sportowym zostanie Tomasz Rząsa, były reprezentant Polski, wychowanek Cracovii i zawodnik tego klubu, a także np. Feyenoordu Rotterdam, z którym zdobył w 2002 roku Puchar UEFA czy Partizana Belgrad. W Lechu pracował w latach 2014-2015 jako członek sztabu szkoleniowego trenera Macieja Skorży. Jego zastępcą, w roli wicedyrektora, będzie Marcin Wróbel, który przez wiele lat był analitykiem pierwszej drużyny Lecha, klubowym skautem i trenerem Akademii.

 

„Do naszych obowiązków będzie należało podpisywanie kontraktów z zawodnikami ALP, drużyny rezerw, a także transfery do i z tych zespołów. Będziemy koncentrować się również na podtrzymywaniu i podnoszeniu jakości relacji klubu z zawodnikami, rodzicami oraz innymi przedstawicielami naszych sportowców” - powiedział Rząsa.

 

„Prowadzony od dłuższego czasu w klubie projekt Lech Future, zostanie od najbliższego sezonu rozwinięty wraz z pojawieniem się dyrektora Rząsy poprzez m.in. indywidualizację zajęć najbardziej wyróżniających się zawodników” – dodał Ulatowski, który został dyrektorem szkolenia Akademii Lecha Poznań.

 

Trzecim wyodrębnionym, w zreorganizowanej strukturze, obszarem jest ten mieszczący w sobie kwestie organizacyjne, finansowe i logistyczne. Za taki zakres - w roli wicedyrektora Akademii - odpowiadać będzie Piotr Sadowski.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze