Polska na rekordowym 6. miejscu w rankingu FIFA

Piłka nożna
Polska na rekordowym 6. miejscu w rankingu FIFA
fot. PAP

Już teraz wiadomo, że reprezentacja Polski może być pewna 6. miejsca w rankingu FIFA, który zostanie ogłoszony 6 lipca. Tak wysoko Biało-Czerwoni nie plasowali się jeszcze nigdy w historii!

Już w czerwcowym notowaniu zajmowaliśmy historyczne 10. miejsce, jednak po zwycięstwie nad Rumunią (3:1) w eliminacjach do mistrzostw świata 2018 w Rosji, przesunęliśmy się na 7. lokatę. Dzięki korzystnym wynikom uzyskanym przez reprezentacje walczące w Pucharze Konfederacji ostatecznie awansowaliśmy o jedną pozycję wyżej.

 

W naszym zasięgu był awans nawet na 4. pozycję, ale wyniki, które padły na turnieju w Rosji nie okazały się dla nas aż tak korzystne. Nie mniej jednak, uzyskany w lipcowych notowaniach rezultat, to niewątpliwie sukces kadry Adama Nawałki. Polska wyprzedza obecnie takie drużyny jak Portugalia czy Chile. Wiadomo jednak, że obie drużyny zagrają ze sobą w półfinale Pucharu Konfederacji, a zwycięzca tego meczu zajmie wyższe od Polaków miejsce w rankingu.

 

Od początku czerwca Polska wyprzedziła takie potęgi jak: Hiszpania, Francja, Kolumbia i Belgia. Ranking FIFA, to coś więcej niż tylko dane statystyczne. Na jego podstawie ustala się, które drużyny będą losowane z jakiego koszyka przy ustalaniu grup na mundial w Rosji. Kluczowe będzie październikowe zestawienie. Żeby znaleźć się w gronie najlepszych trzeba zająć miejsce w pierwszej siódemce.

 

kl, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze