20 milionów dolarów? Polski Team Singularity przed wielką szansą

E-sport
20 milionów dolarów? Polski Team Singularity przed wielką szansą
fot. blog.dota2.com

Team Singularity w fazie grupowej europejskich kwalifikacji do The International zajęło drugie miejsce i pewnie awansowało do kolejnego etapu, gdzie zawalczy o wyjazd do Seattle. Stawka jest naprawdę wysoka. Na chwilę obecną wynosi prawie 20 milionów dolarów!

Polska ekipa z rezultatem 7-2 wyszła z grupy, co jest samo w sobie pewnym ewenementem. Do tej pory jeszcze żaden gracz z Polski (ani tym bardziej żadna polska drużyna) nie brała udziału w The International - najważniejszym turnieju w Dota 2 o randze mistrzostw świata. Team Singularity stoi właśnie przed wielką szansą wyjazdu na finały. W puli nagród zawodów - w dużej mierze dzięki wsparciu społeczności zrzeszonej wokół gry - znajduje się już niemal 20 milionów dolarów!

 

Turniej przyniósł nam także nie lada niespodziankę, której chyba żaden fan Doty się nie spodziewał. Natus Vincere, jedna z najlepsza drużyn na świecie, po raz pierwszy w swojej historii nie zakwalifikowała się do fazy pucharowej.

 

Pozostaje przejście przez fazę grupową, w której weźmie udział 18 drużyn podzielonych na dwie grupy. Mecze będą rozgrywane systemem BO2 w formacie round-robin i tak naprawdę nasza polska ekipa musiałaby się bardzo postarać, aby z grupy nie wyjść. Cztery czołowe drużyny awansują bowiem do górnej drabinki finałów TI 2017, natomiast kolejne cztery przejdą do dolnej drabinki (z której oczywiście będzie odpowiednio trudniej wyjść). Odpada tylko jedna drużyna z każdej grupy – także szanse i nadzieje są naprawdę ogromne.

 

Dokładne daty rozegrania ostatniej fazy przed finałami The International nie zostały jeszcze podane. Kwalifikacje jeszcze trwają, a do 30 czerwca będą rozgrywane playoffy w części regionów.

Bartłomiej Kuczyński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze