Sporty walki

Polsat Boxing Night: Skróty wszystkich walk...

Niespełna dwa miesiące pozostały do kontrowersyjnego starcia Conora McGregora i Floyda Mayweathera na zasadach bokserskich. Celem tego przedsięwzięcia jest skonfrontowanie umiejętności zawodników wywodzących się z różnych sportowych światów - MMA i boksu. Przede wszystkim chodzi jednak... o pieniądze, jakie może wygenerować potyczka dwóch wielkich postaci, które na ringu oraz w oktagonie UFC zarobiły już setki milionów dolarów.

Pojedynek Mayweather - McGregor wziął także pod lupę na swoim blogu Łukasz Jurkowski, który z czystym sumieniem stwierdza, że przedstawiciel MMA nie ma szans z bokserem legitymującym się bilansem 49-0. "Juras" podsumowując swój wpis na blogu napisał jednak coś bardziej intrygującego. "Słyszeliście pewno, że w Polsce też możemy doczekać się adekwatnie podobnego pojedynku? Janek Błachowicz chce boksować z Tomkiem Adamkiem" - to słowa Jurkowskiego.

W takim wpisie może być ziarno prawdy, wiadomo przecież nie od dziś, że "Juras" i Błachowicz to przyjaciele i komentator Polsatu Sport ma wiadomości z pierwszej ręki. Zakładając więc, że Błachowicz chce takiego pojedynku, trzeba spojrzeć w stronę Adamka. I tutaj jest chyba pies pogrzebany, bo "Góralowi" taka walka nic nie daje, a jej sens poddał w wątpliwość także właściciel MB Promotions Mateusz Borek. "Miałby Tomek sobie zawiązać lewą rękę czy jak? Ja wiem, ze każdy chce kasy, ale to bez sensu" - napisał Borek.

Czekamy więc na kolejne, być może przełomowe informacje w tej sprawie...