W poniedziałek wieczorem Bednarek poleciał do Southampton dopiąć ostatnie formalności. Klub chciał sprawdzić, czy po Euro U-21 stoper jest w pełni zdrów.

 

Lech Poznań za 21-latka ma otrzymać rekordową sumę około 6 milionów euro. W historii Ekstraklasy najdroższym jak dotąd zawodnikiem był Adrian Mierzejewski, który z za 5,25 mln euro trafił z Polonii Warszawa do Trabzonsporu.

 

Jednakże nie tylko "Kolejorz" wzbogaci się na transferze. Jak podaje "Super Express" Bednarek w Anglii będzie zarabiał około 1,2 mln euro rocznie (około 5 mln złotych). To daje 430 tys. zł miesięcznie i niecałe 14 tys. zł dziennie.

 

Bednarek już od jakiegoś czasu był obserwowany przez "Świętych". Polak był brany pod uwagę ponieważ z zespołem miał się pożegnać czołowy stoper Premier League Virgil van Dijk. Na razie ewentualny transfer holendra stoi w miejscu i przyszłość Holendra jest niepewna. Rzeczą jasną jest, że Bednarkowi będzie niezwykle ciężko wywalczyć sobie pierwszy skład, nawet gdy nie będzie Van Dijka, ale nowy szkoleniowiec, Maurizio Pellegrino traktuje jego zakup jako inwestycja w przyszłość.