Janczyk na testach w... Radomiaku! On chyba nigdy się nie podda

Piłka nożna
Janczyk na testach w... Radomiaku! On chyba nigdy się nie podda
fot. PAP

Dawid Janczyk "odradzał" się już w rezerwach Legii Warszawa, w Piaście Gliwice, ostatnio w Sandecji Nowy Sącz. Za każdym razem próba powrotu do poważnego futbolu kończyła się niepowodzeniem. Zawodnik kojarzony od jakiegoś czasu głównie z problemami alkoholowymi, nie zamierza jednak składać broni.

W środę Janczyk pojawił się na treningu II-ligowego Radomiaka Radom. Klub nie zamierza jednak od razu podpisywać z 29-latkiem kontraktu. Były zawodnik takich drużyn, jak Legia Warszawa, CSKA Moskwa i KSC Lokeren musi najpierw przejść testy sprawnościowe. Przedstawiciele Radomiaka chcą sprawdzić, w jakiej Janczyk obecnie jest formie i czy nie odstaje od reszty zespołu.

Zawodnik nie grał profesjonalnie w piłkę od 1 stycznia, kiedy to Sandecja Nowy Sącz zdecydowała, że nie przedłuży z nim kontraktu. Janczyk w rundzie jesiennej sezonu 2016/17 wystąpił zaledwie w dwóch meczach. Nie zdołał się przebić w klubie I-ligowym, a wcześniej odbił się od ściany w ekstraklasowym Piaście Gliwice, gdzie znów zmagał się z dawnymi demonami. Zdarzyło mu się nawet nie przyjść na trening.

Jeśli jednak Radomiak zechce sprawdzić Janczyka w meczu, niewykluczone, że stanie się to już w sobotnim sparingu z... Legią Warszawa. Co jak co, ale upór godny pochwały. Skoda, że to aktualnie jego jedyny argument.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze