Kun na wypożyczeniu w Arce Gdynia

Najbliższy sezon Patryk Kun spędzi w Arce. Gdyński zespół, który w poprzednim sezonie zajął w ekstraklasie 13. pozycję, wypożyczył 22-letniego bocznego pomocnika z Rozwoju Katowice. To siódmy piłkarz pozyskany przez żółto-niebieskich w przerwie letniej.

W poprzednim sezonie Kun był wypożyczony z Rozwoju do Stomilu i z dorobkiem sześciu bramek w 33 meczach pierwszej ligi okazał się trzecim strzelcem olsztyńskiej drużyny. W czerwcu został zaproszony przez Arkę na testy – trenował z nią podczas zgrupowania we Władysławowie, a w zremisowanym 1:1 sparingu z mistrzem Cypru Apoelem Nikozja strzelił gola.

Umowa wypożyczenia zawiera opcję transferu definitywnego. W przypadku wykupienia Kuna, zawodnik zwiąże się z Arką dwuletnią umową.

To siódmy piłkarz pozyskany przez gdynian w przerwie letniej. Wcześniej kontrakty podpisali bramkarz Krzysztof Pilarz, obrońcy Adam Danch i Słowak Tomas Kosut, pomocnik Grzegorz Piesio oraz napastnicy Ruben Jurado i Michał Żebrakowski.

W Arce postanowiono natomiast nie przedłużać kończącej się 30 czerwca umowy z napastnikiem Przemysławem Trytko.