Pollersbeck oszukał wszystkich! Jego ściąga to blef

O wyczynie Juliana Pollersbecka w półfinale Euro U-21 słyszał już praktycznie każdy. Bramkarz reprezentacji Niemiec w konkursie rzutów karnych w meczu przeciwko Anglii miał schować w getrę kartkę ze ściągami, jak strzelają rywale. Jak podaje niemiecka prasa był to tylko blef.

W półfinale Euro U-21 przez 120 minut mecz był nierozstrzygnięty. Po regulaminowym czasie widniał wynik 2:2, dogrywka również nie przyniosła odpowiedzi kto zagra w finale, więc potrzebna była seria jedenastek.

Jeszcze przed rzutami karnymi Pollersbeck podbiegł do trenera bramkarzy Klausa Thomforda i otrzymał kartkę. Podczas karnych Niemiec raz po raz spoglądał w „ściągawki”. Wszyscy myśleli, że ma tam zapisane jak rywale wykonują jedenastki. Udało mu się obronić dwa strzały Tammy’ego Abrahama i Nathana Redmonda. Golkiper został bohaterem wprowadzając swoją drużynę do finału mistrzostw.

Jak się jednak okazało na kartce, którą schował w getrę, nie było żadnych podpowiedzi, a jedynie składy obu ekip. To małe oszustwo mogło nieco wytrącić Anglików z równowagi i dać ostateczne zwycięstwo Niemcom.

Co ciekawe podczas mistrzostw świata 2006 inny niemiecki bramkarz Jens Lehmann postąpił w podobny sposób w ćwierćfinałowym meczu z Argentyną, jednak on użył prawdziwych ściąg i dokładnie wiedział, w który róg będą strzelali rywale. Swoje notatki zapisał na… serwetce.