Rajd Polski: Oficjalna ceremonia startu odwołana

Moto
Rajd Polski: Oficjalna ceremonia startu odwołana
fot. PAP

Z powodu silnego wiatru, deszczu i gradu oficjalna ceremonia startu 74. Rajdu Polski, ósmej rundy mistrzostw świata, która miała się odbyć o godzinie 16.00 na rynku w Mikołajkach, została odwołana.

Jak poinformowali organizatorzy, ceremonia odbędzie się przed startem do pierwszego odcinka specjalnego na torze Mikołajki Arena tuż przed godziną 19.00.


Na niespełna godzinę przed uroczystym startem imprezy niebo nad Mikołajkami w kilka minut nabrało barwy ciemnego granatu, zaczęło się błyskać, słychać było wyładowania atmosferyczne. Po chwili lunął deszcz, tłumnie zgromadzeni kibice pochowali się w pobliskich lokalach gastronomicznych, sklepach i bramach. Z nieba zaczął padać grad, początkowo dość drobny, później coraz większych rozmiarów.

W jednym z zaparkowanych w pobliżu samochodów pękła przednia szyba, w powietrze pofrunął duży kolorowy parasol, siedzący pod nim goście jednej z restauracji wbiegli do środka lokalu.

Na szczęście grad nie padał długo, po kilku minutach zamienił się w deszcz. Ulicami w pobliżu rynku płynęły rwące potoki, co mogło mieć wpływ na bezpieczeństwo. Stąd decyzja o odwołaniu ceremonii.

Dla Wojciecha Chuchały, mistrza Polski w sezonie 2014, inauguracja rajdu także nie była udana. Jego Ford Fiesta R5, którym tuż po godzinie 15.00 wjechał na rampę, zsunął się z niej w deszczu i ją zablokował.

Dopiero po wielu próbach auto udało się postawić na koła i rampa na rynku w Mikołajkach została odblokowana.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze