Wrona, Możdżonek i Nowakowski nie zagrają na mistrzostwach Europy

Siatkówka
Wrona, Możdżonek i Nowakowski nie zagrają na mistrzostwach Europy
fot. Cyfrasport

Mistrzowie świata z 2014 roku Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski będą tylko kibicami podczas najważniejszej siatkarskiej imprezy tego roku. Selekcjoner Ferdinando De Giorgi nie powoła żadnego z nich na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce.

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", De Giorgi stawia na młodość, jeśli chodzi o środkowych. W tej sytuacji Wrona, Możdżonek i Nowakowski muszą zapomnieć o grze na mistrzostwach Europy.

 

Spośród wspomnianej trójki, wydawało się, że największe szanse na występ miał Wrona. Siatkarz ONICO Warszawa miał grać wcześniej w Lidze Światowej, jednak wyeliminowała go kontuzja. Chociaż jest już zdrowy, to na mistrzostwach Europy go nie zobaczymy. W trudniejszej sytuacji byli Możdżonek i Nowakowski. Tylko ten drugi był w szerokiej kadrze na Ligę Światową, jednak nie dostał zaproszenia na zgrupowanie. Teraz pozostanie im trzymanie kciuków za kolegów.

 

De Giorgi w tym tygodniu ogłosi 22-osobowy skład na mistrzostwa Europy. W gronie środkowych powinni się znaleźć Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos i Łukasz Wiśniewski, który po raz ostatni grał w kadrze w 2013 roku.

 

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 24 sierpnia - 3 września. Tytułu będzie bronić Francja.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze