Hiszpania zastopowana w finale Euro U-21. Świetni Niemcy ze złotem

To Niemcy będą mogły przez dwa kolejne lata szczycić się najlepszą młodzieżówką w Europie! W finale piłkarskiego Euro U-21 podopieczni Stefana Kuntza zatrzymali świetną jak dotychczas reprezentację Hiszpanii. Zwycięską bramkę w pierwszej połowie zdobył Mitchell Weiser! To drugi tytuł Niemców w historii, poprzednio triumfowali w 2009 roku.

Niemcy nie ukrywali, że w finale będą musieli maksymalnie uprzykrzyć życie rywalom, by ci nie rozwinęli swoich skrzydeł w ofensywie. Dlatego ze strony naszych zachodnich sąsiadów mogliśmy spodziewać się głównie zmasowanej defensywy i kontrataków. - Będziemy trzymać się naszej filozofii, ale też dopasujemy się do naszych przeciwników - mówi trener Niemców Stefan Kuntz. Hiszpania liczyła z kolei na kolejny fantastyczny mecz jednej z gwiazd - Saul i Asensio byli jedynymi piłkarzami, którzy na turnieju w Polsce zaliczyli już po hat-tricku.

Co zrobić jednak, gdy Saul w akcji ofensywnej po raz pierwszy widziany jest po godzinie gry? I oddaje wtedy pierwszy celny strzał dla Hiszpanii? Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego w finale zostali spacyfikowani przez żelaznych Niemców i każda ich akcja była duszona w zarodku. Za każdym razem przy będącym przy piłce Hiszpanie było dwóch rywali, którzy skutecznie odbierali rywalom ochotę do gry.

A że Niemcy w 40. minucie za sprawą Mitchella Weisera wyszli na prowadzenie, to mogli łatwo kontrolować mecz. Weiser dostał świetne dośrodkowanie od Toliana i ładnym uderzeniem przelobował Kepę. Ta bramka okazała się kluczowa dla losów finału, a im bliżej było konca spotkania, to nasi zachodni sąsiedzi grali coraz dojrzalej. Ostatecznie jedno trafienie dało Niemcom złoto i drugi tytuł w historii. Poprzednio triumfowali w 2009 roku.

Niemcy - Hiszpania 1:0 (1:0)

Bramka: Mitchell Weiser 40

Niemcy: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Weiser, Haberer (83. Kohr), Meyer, Arnold, Gnabry (81. Amiri) - Philipp (87. Oeztunali).
Hiszpania: Arrizabalaga - Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny (50. Gaya) - Saul, Llorente (83. Mayoral), Ceballos - Asensio, Sandro Ramirez (71. Williams), Deulofeu.

Niemcy: Pollesbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Weiser, Haberer (83. Kor), Meyer, Arnold, Gnabry (81. Amiri) - Philipp (87. Oeztunall).

Hiszpania: Arrizabalga - Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny (50. Gaya) - Saul, Llorente (83. Mayoral), Ceballos - Asensio, Sandro Ramirez (71. Williams), Deulofeu.

Żółte kartki: Niemcy - Max Meyer, Janik Haberer, Niklas Stark, Maximilian Arnold; Hiszpania - Saul Niguez, Marcos Llorente, Jesus Vallejo.

Sędzia: Benoit Bastien (Francja). Widzów 14 059.

KONIEC! NIEMCY MISTRZEM EUROPY U-21!

Próba przewrotki Saula, ale bardzo niecelna i już tylko kilkadziesiąt sekund dzieli Niemców od złota!

I po raz kolejny. Złe są te rozpaczliwe dośrodkowania Hiszpanów.

Pollersbeck łapie piłkę dośrodkowaną w pole karne Niemiec.

Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry. A Niemcy kradną sekundy leżąc co chwila na murawie. Nie jest to piękny finał. Ale może bedzie jeszcze jakiś zwrot sytuacji?

Vallejo puściły nerwy i ostro zaatakował Weisera, który już za kilka minut może zostać bohaterem finału Euro U-21. żółta kartka dla Vallejo.

Bardzo dojrzałe zachowanie Niemców - szukają rzutów wolnych i je znajdują...

Niemcy grają już na czas, teraz próbowali utrzymać piłkę w roku boiska niczym Włodzimierz Smolarek, ale trochę im to nie wyszło. Zmiana u Niemców - za Phillipa wchodzi Oztunali.

Długo rozgrywali Hiszpanie piłkę, ale doszli tylko na 40 metr od bramki Pollersbecka. Następnie przejęcie piłki i kontra Niemców - powstrzymana przez Vallejo.

I od razu kolejna zmiana u Niemców - za Haberera Kohr. Roszada także u Hiszpanów - za llorente wchodzi Mayoral.

Schodzi z boiska Gnabry, który wykonał dziś kawał dobrej roboty. Wchodzi Amiri.

Uderzenie Asensio z wolnego trafia w mur.

56 procent posiadania piłki Hiszpanii, 44 procent Niemiec. Akcja Williamsa prawą stroną, dośrodkowanie i po chwili Hiszpanie mają rzut wolny. Może być groźnie. Jest też kolejna żółta kartka - dla Meyera.

Ależa blisko szczęścia Deulofeu, tylko rzut rożny!

Na murawie pojawił się Williams, który zmienił Ramireza, ale obraz gry Hiszpanii wciąż się nie zmienia...

Ależ kapitalna akcja Ceballosa! Z łatwością minął kilku Niemców, ale jego uderzenie minęło słupek o kilkanaście centymetrów!

No i to Niemcy mają lepsze okazje do zdobycia bramki. Znowu aktywny Gnabry uderzał z ostrego kąta, ale obok bramki.

Hiszpanie nie mają pomysłu, żeby przebić się przez szczelne niemieckie zasieki. A rywale próbują kontrować.

Fura szczęścia Hiszpanów! Zamieszanie w ich polu karnym mogło się skończyć drugim golem, ale najpierw Weiser zablokowany, a później Gnabry przestrzelił z kilku metrów.

Ależ kapitalne prostopadłe podanie od Gnabry'ego, ale Meyerowi zabrakło kilku centymetrów, by je przejąć.

A teraz główka Kempfa przelatuje tuż obok słupka hiszpańskiej bramki.

Kepa kapitalnie interweniuje w sytuacji sam na sam z Gnabrym!

A teraz pierwsza odpowiedź Niemców w drugiej połowie i Meyer w ostatniej chwili zablokowany w polu karnym!

A teraz wreszcie zobaczyliśmy w tym meczu Saula! Uderzenie z dystansu, które nie bez trudu broni Pollersbeck!

A teraz mieliśmy serię rzutów rożnych dla Hiszpanii, żaden z nich nie przyniósł jednak choć cienia zagrożenia.

Ależ zaostrzył nam się ten mecz - co chwila widzimy faule w środku pola.

A teraz żółta kartka dla Llorente, który próbował wpłynąć na decyzję sędziego.

Będzie rzut rożny dla Hiszpanii po niepewnej interwencji Gerhardta.

I kolejna żółta kartka dla Niemca - tym razem Stark ukarany przez sędziego. Niemcy zaczynają nie nadążać za szybkimi nogami rywali.

A teraz żółta kartka dla Haberera za ostry wślizg. Dwaj środkowi pomocnicy reprezentacji Niemiec szybko złapali "żółtka".

Teraz Hiszpanie wreszcie wyszli składnym atakiem z własnej połowy, ale na końcu faulował Sandro. Niemcy od rzutu wolnego.

Od początku widzimy podobny scenariusz - Niemcy ostro w środku pola, teraz nawet zbyt ostro, bo Arnold za faul dostaje żółtą kartkę.

A my prezentujemy gola Mitchella Weisera na 1:0.

Zaczynamy drugą połowę!

Wracamy na drugą połowę starcia Niemiec z Hiszpanią. Jak na razie Niemcy są kapitalnie zorganizowani w defensywie i szybko odbierają piłkę rywalowi. Czy zmieni się to po przerwie?

Sędzia Bastien nie doliczył nic do pierwszej połowy spotkania! Niemcy prowadzą po bramce Weisera! Wracamy za kilkanaście minut!

Żółta kartka dla superbohatera meczu półfinałowego - Saula Nigueza.

Nic nie zapowiadało takiego scenariusza. Prosta akcja - Toljan popędził prawym skrzydłem i dośrodkował na głowę Weisera. Ten uderzył lobem w kierunku długiego słupka, piłka przeleciała nad Kepą i wpadła do siatki. Teraz się zacznie!

Ależ historia!!! WEISER strzela gola na 1:0!!!

Niemcy - Hiszpania 0:0

Piłka na... dachu stadionu Cracovii po bardzo niecelnym strzale Haberera!

Na razie nie mamy wielkiego widowiska na stadionie Cracovii - Niemcy wydają się mieć sytuację pod kontrolą, ale sami nie zagrażają zbytnio bramce Kepy.

Znowu Niemcy sami sprokurowali zagrożenie pod własną bramką. Złe podanie zakończyło się uderzeniem Saula z dystansu - uderzeniem zablokowanym.

Rzut rożny dla Hiszpanii po szybkim wejściu Bellerina w pole karne i prostopadłym podaniu od Deulofeu. Saul nie wykorzystuje dobrego dośrodkowania.

Sensacyjnie wygląda ten mecz od kilku minut - to Niemcy dyktują warunki gry, a Hiszpanie próbują wyjść z kontrą. Teraz taka próba zupełnie się nie udała.

Niemcy jak na razie skutecznie wybijają piłkę z hiszpańskich głów. Czekamy na przebudzenie hiszpańskich gwiazd - szczególnie niewidoczny pilnowany przez Niemców Saul.

Teraz akcja za akcję - Hiszpanie powstrzymani w szesnastce przez Starka, a Niemcy ruszyli z kontrą. Dośrodkowanie Gnabry'ego jednak zablokowane.

Niemcy długo rozgrywali piłkę, ale akcja skończyła się niecelnym podaniem do Arnolda.

Ależ Gnabry jest dzisiaj aktywny. Pomocnik reprezentacji Niemiec znalazł się najlepiej w zamieszaniu podbramkowym i oddał sytuacyjny strzał. Broni Kepa.

Blisko żółtej kartki dla Llorente, który faulował szarżującego Gnabry'ego. Rzut wolny dla Niemiec.

Deulofeu zszedł z lewej strony do środka i oddał strzał prawą nogą, ale został zablokowany. Hiszpanie próbują indywidualnych akcji.

Hiszpanie za darmo oddali piłkę rywalowi, a ten po raz kolejny zbudował ładny atak pozycyjny. Finalizował go Gnabry, który uderzył w boczną siatkę z woleja!

Gnabry ładnie uwolnił się od pomocników reprezentacji Hiszpanii i wywalczył rzut wolny z około 35 metrów od bramki Kepy.

Bellerin uderzał głową po dośrodkowaniu Ceballosa i piłka przechodzi minimalnie obok słupka!

Wreszcie zaatakowała Hiszpania i jest rzut rożny.

Gorąco zrobiło się po ostrym wejściu Arnolda w Sandro. Niemcy nie patyczkują się z rywalami.

Nieprzyjemne uderzenie Arnloda z dystansu, ale piłka przelatuje kilka metrów obok słupka. Hiszpanie w odwrocie.

Teraz Kepa miał już większe problemy z obroną strzału Meyera! Kolejny corner dla Niemców! Hiszpanom po trochu pomógł też słupek!

Pierwszy raz to Niemcy przejęli inicjatywę i długa akcja zakonczyła się centrostrzałem Maxa Meyera. Kepa wybił piłkę na rzut rożny.

Już pierwsze minuty pokazują jak będzie wyglądało to spotkanie. Hiszpanie zamknęli Niemców na ich połowie i próbują przebić się przez niemiecki mur. Widać różnicę w wyszkoleniu technicznym.

Mnóstwo walki na polowie reprezentacji Niemiec! Jest rzut rożny dla Hiszpanów w 3. minucie.

Ruszyli!

To na tym stadionie już za chwile rozpocznie się finał!

Za chwilę zaczynamy, więc jeszcze raz przypominamy składy:

Niemcy: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Haberer - Weiser, Meyer, Arnold, Gnabry - Philipp
Hiszpania: Kepa - Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny - Ceballos, Saul, Llorente - Asensio, Sandro, Deulofeu

Piłkarze obu drużyn są już na murawie, czas na hymny!

Zapraszamy do obejrzenia drogi obu zespołów do finału. Jest na co popatrzeć.

Początek meczu już za 10 minut. Spotkanie poprowadzą sędziowie z Francji: jako główny Benoît Bastien, a pomagać mu będąFrédéric Haquette, Hicham Zakrani, Benoît Millot, Jérôme Miguelgorry.

Przy hiszpańskich 167 milionach, 105 milionów euro za wszystkich Niemców wygląda blado.

Spójrzmy na porównanie obu jedenastek, jeśli chodzi o wartość piłkarzy (ceny w milionach euro). Najpierw Hiszpania.

Przypominamy, że początek spotkania o 20:45. Czy bohaterem finału będzie ten pan?

Dzisiejszy finał skomentują w Polsacie i Polsacie Sport Czesław Michniewicz i Mateusz Borek.

Znamy składy, więc możemy też dokonać roszad w swojej jedenastce w zabawie WYGRAJ EURO. Na zmiany mamy czas do 20:30.

Wygraj Euro 2017

Weź udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 21 Polska 2017! Załóż drużynę, zaproś znajomych, wygrywaj nagrody. W puli 10 000 złotych! Powodzenia.

Błyskawicznie prezentujemy składy, w jakich wystąpią dziś obie reprezentacje. U Hiszpanów bez zmian, natomiast Stefan Kuntz zdecydował się na roszady w stosunku do meczu półfinałowego.

Witamy w relacji na żywo z finału Euro U-21!