Legia walczy o Mączyńskiego. Wisła dostała drugą ofertę

Piłka nożna
Legia walczy o Mączyńskiego. Wisła dostała drugą ofertę
fot.Cyfrasport

Legia Warszawa robi wszystko, żeby w letnim oknie transferowym pozyskać reprezentanta Polski - Krzysztofa Mączyńskiego. Stołeczny klub złożył drugą ofertę kupna pomocnika Wisły Kraków. "Przegląd Sportowy" poinformował, że mistrzowie Polski tym razem zaproponowali 400 tysięcy euro.

Pierwsza propozycja za wychowanka "Białej Gwiazdy" opiewała na 300 tysięcy euro. Jednak krakowski klub odrzucił ją, ale nie był to koniec rozmów na linii Legia - Wisła. Wiślacy czekali na dalszy rozwój sytuacji i się doczekali. Bowiem mistrzowie Polski są zdeterminowani, żeby pozyskać 24-krotnego reprezentanta Polski.

Początkowo mówiło się, że krakowianie liczą, że na sprzedaży Mączyńskiego zarobią pół miliona euro. Jednak kontrakt 30-latka wygasa za rok i jest to w zasadzie ostatni moment, żeby Wisła zyskała na transferze doświadczonego pomocnika. Zimą "Mąka" będzie mógł związać się umową z nowym klubem bez sumy odstępnego.

Byłego gracza m.in. Górnika Zabrze pozyskać chce również wicemistrz Polski - Jagiellonia Białystok. Ponadto pod koniec sezonu 2016/17 chęć zatrudnienia kadrowicza Adama Nawałki wyrażał mistrz Czech - Slavia Praga, ale wówczas Wisła nie wyraziła zgody na transfer. "Przegląd Sportowy" podaje, że środkowym pomocnikiem jest zainteresowany również włoski klub. Najprawdopodobniej chodzi o Chievo Weronę, która chciała mieć Polaka u siebie po zakończeniu Euro 2016.

 

W ubiegłym sezonie lider drugiej linii Wisły rozegrał 31 meczów w Lotto Ekstraklasie. Zdobył w nich jednego gola oraz zaliczył sześć asyst.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze