Lekkoatletyczne MMP: Z Bukowieckim, Ennaoui i Swobodą w Suwałkach

Lekkoatletyka
Lekkoatletyczne MMP: Z Bukowieckim, Ennaoui i Swobodą w Suwałkach
fot. PAP

Konrad Bukowiecki, Ewa Swoboda i Sofia Ennaoui będą gwiazdami młodzieżowych (do lat 23) lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które w weekend odbędą się na niedawno rozbudowanym i zmodernizowanym stadionie w Suwałkach.

Bukowiecki to tegoroczny halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą, Swoboda zdobyła w tej imprezie brąz w biegu na 60 m, a Ennaoui była trzecia na 1500 m. Cała trójka reprezentuje Polskę na największych lekkoatletycznych zawodach, startując w gronie seniorów.

W Suwałkach nie wystartuje natomiast udziału trenująca w tym mieście oszczepniczka Maria Andrejczyk, czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Po kontuzji i operacji barku nie jest jeszcze w pełni sił i formy. Zawodniczka klubu LUKS Hańcza Suwałki, która pochodzi spod Sejn, zasiądzie jednak na trybunach.

- To przykre, że nie będę mogła wystąpić w Suwałkach, ale bark nie jest jeszcze na tyle sprawny, by móc startować. Na pewno będą bacznie przyglądała się konkursom rzutu oszczepem. Liczę na formę i klasę dziewczyn w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy juniorów - powiedziała Andrejczyk.

Jak poinformował prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, na zawody przyjedzie blisko 400 zawodników z ponad 80 klubów.
- Taka impreza to świetna promocja Suwałk, świetny przekaz, który idzie w Polskę. Jesteśmy przygotowani zarówno finansowo, jak i technicznie do tej imprezy - dodał Renkiewicz.

Zawody rozpoczną się w sobotę, a zakończą w niedzielę. Odbędą się na przebudowanym dwa lata temu stadionie lekkoatletycznym. Rok temu odbyły się tu mistrzostwa Polski juniorów (U20), w których wystartowało ponad tysiąc sportowców. Jest to największy obiekt lekkoatletyczny w woj. podlaskim. Na trybunach może zasiąść 1040 widzów.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze