Ceballos najlepszym zawodnikiem Euro U-21

Piłka nożna

Hiszpan Dani Ceballos, mimo porażki jego zespołu w Krakowie w finale z Niemcami 0:1, został wybrany najlepszym zawodnikiem młodzieżowych mistrzostw Europy piłkarzy do lat 21. Złoty But za największą liczbę zdobytych bramek przypadł jego rodakowi Saulowi Niguezowi.

Ceballos, 20-letni pomocnik Betisu Sewilla, zdobywając tę nagrodę dołączył do takich zawodników, jak rodak Juan Mata, Włoch Andrea Pirlo, Portugalczyk William Carvalho czy czeski bramkarz Petr Cech.

Wyboru dokonał panel ekspertów powołanych przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA), w którego składzie znalazł się m.in. były reprezentant Polski, a także trener drużyn ekstraklasy Stefan Majewski.

Drugim najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Asensio. Te wybory wzbudziły sporo kontrowersji. W pomeczowym studio Andrzej Iwan powiedział, że jego zdaniem najlepszym graczem mistrzostw powinien zostać Maximilian Arnold albo Saul.

22-letni Niguez, który na co dzień występuje w Atletico Madryt, uzyskał w turnieju w Polsce pięć goli, w tym trzy w półfinale z Włochami (3:1). W dorobku ma także jedną asystę.

Po trzy gole zaliczyli jego rodak Marco Asensio oraz Portugalczyk Bruma, którzy zajęli ex aequo drugie miejsce w klasyfikacji strzelców.

W przeszłości Złoty But MME zdobywali m.in. Hiszpan Alvaro Morata, Szwed Marcus Berg, Holender Klaas-Jan Huntelaar czy Włosi Pirlo i Alberto Gilardino. Berg jest rekordzistą pod względem liczby bramek w jednym turnieju - w 2009 roku uzyskał siedem.

ŁK, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie