Dreszczowiec w Brnie! Polscy siatkarze w finale MŚ U–21!

Polscy siatkarze wygrali z Brazylią 3:2 w półfinale rozgrywanych w Czechach mistrzostw świata juniorów U–21. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika w meczu o złoto zagrają w niedzielę z reprezentacją Kuby.

Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika kapitalnie rozpoczęli swój udział w rozgrywanym w Czechach turnieju finałowym mistrzostw świata juniorów U–21. W pierwszej fazie imprezy, na inaugurację rywalizacji w grupie A, rozgromili Maroko (3:0). W kolejnych dwóch spotkaniach również nie stracili seta. Najpierw ograli gospodarzy turnieju – reprezentację Czech (3:0), następnie Kanadę (3:0). W drugiej fazie spotkali na swej drodze nieco bardziej wymagających rywali, ale zdołali pokonać Chiny (3:2), Kubę (3:0) oraz Iran (3:2) i zameldowali się w czołowej czwórce mistrzostw.

Siatkarze Canarinhos w pierwszej fazie rywalizowali w grupie D w Czeskich Budziejowicach i – podobnie jak Polacy – zakończyli ją bez straty seta, ogrywając kolejno Egipt (3:0), Chiny (3:0) i  Japonię (3:0). Drugą część turnieju zainaugurowali zwycięstwem nad Kanadą (3:1), później pokonali Argentynę (3:0), zapewniając sobie miejsce w półfinałach. Na zakończenie fazy grupowej ponieśli pierwszą na tej imprezie porażkę ulegając po wyrównanym boju 2:3 reprezentacji Rosji (15:17 w tie-breaku).

– Sposobem na Brazylijczyków jest nasza dobra gra. Bazujemy na mocnej zagrywce i chcemy to wykorzystać. Drużyna Brazylii gra podobnie do ekipy, z którą już się mierzyliśmy, czyli do reprezentacji Kuby. Ich piłka jest spokojna, ataki są mocne. W ich grze mało jest technicznych zagrań, często wykorzystywana jest siła – mówił przed spotkaniem trener reprezentacji Polski Sebastian Pawlik.

Polacy od początku premierowej odsłony półfinałowego starcia uzyskali przewagę (5:2, 8:6). W środkowej części seta gra się wyrównała, ale dobra zagrywka i szczelny blok pozwoliły Polakom znów wyjść na prowadzenie (16:14). Właśnie dzięki serwisom Jakuba Kochanowskiego zdołali odskoczyć rywalom po drugiej przerwie (19:15) i był to kluczowy moment seta, którego Polacy pewnie wygrali 25:21. Podobny przebieg miała druga partia. Choć siatkarze Canarinhos mieli minimalną przewagę w środkowej części seta (11:12), Polacy opanowali sytuację i znów odskoczyli po drugiej przerwie, tym razem korzystając z błędów własnych rywali (19:16). W końcówce utrzymali przewagę, a dwa decydujące punkty zdobył Jakub Ziobrowski (25:19).

W trzecim secie obie ekipy długo toczyły wyrównaną walkę, a gdy siatkarze trenera Pawlika prowadzili na drugiej przerwie 16:14, wydawało się, że świętowanie awansu jest kwestią najbliższych minut. Niestety, problemy z przyjęciem zagrywki sprawiły, że rywale szybko odrobili straty (17:17), a końcówka seta potoczyła się po ich myśli. Po autowym ataku Tomasza Fornala, trzeci set zakończył się sukcesem Brazylijczyków (21:25). Podobny scenariusz miała partia numer cztery. Wynik długo oscylował wokół remisu (10:10, 18:18, 21:21). Polacy wydawali się być coraz bardziej zmęczeni, a trener Pawlik musiał rotować składem, m.in za Bartosza Kwolka wpuścił do gry Szymona Jakubiszaka. Losy seta ważyły się do stanu 23:23, a dwie kluczowe akcje padły łupem siatkarzy Canarinhos. Gdy zablokowali atak Jakuba Ziobrowskiego (23:25), obie ekipy mogły szykować się do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli Polacy. Po asie serwisowym Norberta Hubera prowadzili 5:2, przy zmianie stron już 8:4. Choć rywale zdołali złapać kontakt (10:9), skuteczne ataki Tomasza Fornala w końcówce prowadziły polskich siatkarzy do upragnionego zwycięstwa (15:12).

Biało-czerwoni po raz trzeci w historii zagrają w finale mistrzostw świata U–21. Dwa wcześniejsze finały – w 1997 i 2003 roku – zakończyły się ich zwycięstwami. Ostatnią przeszkodą w drodze do złota czeskich mistrzostw będzie reprezentacja Kuby, która w pierwszym półfinale pokonała 3:1 Rosję.

Polska – Brazylia 3:2 (25:21, 25:19, 21:25, 23:25, 15:12)

Polska: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber – Mateusz Masłowski (libero) oraz Radosław Gil, Szymon Jakubiszak, Jędrzej Gruszczyński.
Brazylia:
Felipe Moreira Roque, Matheus Gonçalves Silva, Victor Aleksander Almeida Cardoso, Daniel Figueiredo Mascarenhas, Gabriel Bertolini, Alexandre Figueiredo Elias – Maique Reis Nascimento (libero) oraz Henrique Dantas Nóbrega Honorato, Luis Cláudio S. Rodrigues, Luis Cláudio S. Rodrigues, Lucas Adriano Araújo Barreto.

Mecz zakończony
POLSKA
3:2
BRAZYLIA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – BRAZYLIA 3:2 (25:21, 25:19, 21:25, 23:25, 15:12) Tomasz Fornal kończy mecz!!! Polska w finale MŚ U-21!

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 14:12 Jakub Ziobrowski zaserwował w siatkę...

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 14:11 Blok Polaków i piłka meczowa!

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 13:11 Skutecznie Tomasz Fornal!

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 12:11 Brazylijczycy znów łapią kontakt...

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 11:9 Skuteczny atak Tomasza Fornala na potrójnym bloku.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 10:9 Tomasz Fornal zatrzymany blokiem.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 10:8 Bartosz Kwolek obił blok rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 9:8 Brazylijczycy skutecznie z przechodzącej piłki. Czas na prośbę trenera Sebastiana Pawlika.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 9:6 Skuteczny atak Bartosza Kwolka.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 8:5 Drugi czas dla trenera Nery Pereiry Tambeiro Juniora.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 8:5 Kolejna zepsuta zagrywka... Trzy punkty przewagi Polaków przy zmianie stron!

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 7:5 Przestrzelił zagrywkę również Tomasz Fornal.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 7:4 Przestrzelona zagrywka Brazylijczyka.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 6:3 Skuteczny atak Tomasza Fornala.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 5:2 Norbert Huber - as serwisowy. Czas dla opiekuna reprezentacji Brazylii.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 4:2 Autowy atak Felipe Roque.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 3:2 Atak Brazylijczyków w antenkę.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 1:2 Przestrzelona zagrywka Bartosza Kwolka

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 0:1 Dwie godziny walki za nami! Rozpoczynamy tie-break.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2 (25:21, 25:19, 21:25, 23:25) Brazylijczycy zablokowali atak Jakuba Ziobrowskiego. Tie-break wyłoni drugiego finalistę MŚ.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 23:24 Piłka setowa dla Brazylii...

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 23:23 Jakub Ziobrowski przebił się przez blok rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 22:23 Szymon Jakubiszak zerwał atak w takim momencie...

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 22:21 Jakub Kochanowski skutecznie ze środka.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 21:21 Znów Brazylijczycy zdołali odrobić straty...

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 21:19 Jakub Kochanowski obił blok rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 20:19 Przerwa dla trenera Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 19:19 Brazylijczycy wykorzystali nieporozumienie po polskiej stronie.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 19:18 Skuteczny atak Tomasza Fornala.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 18:18 Punkt za punkt w tej części seta.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 17:16 Skuteczny atak Pablo Ventury

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 16:14 Polacy zablokowali atak rywali i mają dwa oczka zaliczki na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 15:14 Skuteczny atak Jakuba Ziobrowskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 13:13 Siatkarze Canarinhos odrobili straty...

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 13:11 Dotknięcie siatki po stronie Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 12:10 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 10:10 Czas dla trenera Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 8:10 Skuteczny atak Pablo Ventury

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 7:9 Skuteczny blok siatkarzy Canarinhos po ataku Tomasza Fornala.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 7:8 Zmarnowany serwis Bartosza Kwolka i punkt straty Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 7:7 Jakub Ziobrowski przebił się przez blok rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 4:4 Walka punkt za punkt na początku seta.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 3:2 Skutecznie ze środka Jakub Kochanowski.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1, 2:1 Rozpoczął się set numer cztery.

POLSKA – BRAZYLIA 2:1 (25:21, 25:19, 21:25) Po autowym ataku Tomasza Fornala, trzeci set zakończył się sukcesem Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 21:24 Piłka setowa dla siatkarzy Canarinhos...

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 21:22

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 20:21 Sebastian Pawlik poprosił o przerwę.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 20:20 Bartosz Kwolek minimalnie przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 20:19 Nery Pereira Tambeiro Junior poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 20:19 Norbert Huber ze środka!

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 19:18 Skuteczny atak Jakuba Ziobrowskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 17:17 Dwa asy serwisowe dla Brazylijczyków. Rywale odrobili straty i trener Sebastian Pawlik poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 16:14 Efektowną kiwką popisał się Łukasz Kozub. Dwa punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 15:14 Skuteczny atak Tomasza Fornala

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 14:13 Autowy serwis Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 12:12 Potężny atak Tomasza Fornala.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 11:11 Po przerwie Bartosz Kwolek minimalnie przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 11:10 Bartosz Kwolek - as serwisowy! Trener Brazylijczyków poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 10:10 Bartosz Kwolek - as serwisowy!

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 9:10 Szczelny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 8:9 Bartosz Kwolek po skosie w aut i Brazylijczycy odzyskali przewagę.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 8:7 Skuteczny atak Bartosza Kwolka i punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 7:6 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 6:6 Jakub Kochanowski zakończył kontratak Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 3:5 Henrique Honorato obił polski blok.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 1:3 Początek seta dla Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0, 1:1 Siatkarze obu ekip rozpoczęli trzeciego seta.

POLSKA – BRAZYLIA 2:0 (25:21, 25:19) Koniec seta! Jakub Ziobrowski zakończył drugą odsłonę. Polacy o krok od finału!

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 24:19 Jakub Ziobrowski - piłka setowa!

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 23:19 Jakub Kochanowski bezbłędny na środku siatki!

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 22:18 Po przerwie Jakub Ziobrowski zaserwował w siatkę, ale po chwili pomylili się również Brazylijczycy.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 21:17 Kolejny czas dla opiekuna Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 21:17 Jakub Kochanowski ze środka!

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 20:16 Punktuje Jakub Kochanowski i polacy odskoczyli na cztery oczka. Nery Pereira Tambeiro Junior wziął drugi czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 19:16 Znów siatkarze Canarinhos mylą się w polu zagrywki.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 18:15 Przestrzelona zagrywka Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 16:14 Autowy atak rywali i dwa punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 15:14 Dotknięcie siatki u Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 14:14 Norbert Huber obił blok rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 12:13 Jakub Kochanowski ze środka.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 11:13 Dotknięcie siatki... Błędy własne Polaków dają punkty rywalom. Trener Sebastian Pawlik wziął czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 11:12 Zepsute zagrywki po obu stronach...

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 9:9 Dotknięcie siatki po stronie Polaków i rywale odrobili straty.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 8:7 Przestrzelił zagrywkę również Bartosz Kwolek.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 8:6 Przestrzelona zagrywka Brazylijczyków i dwa oczka różnicy na pierwszej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 6:4

A to najdłuższa wymiana pierwszego seta:

Najdłuższa akcja MŚ siatkarzy U-21! Kapitalny pokaz Polski i Brazylii

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 3:1 Przewaga Polaków na początku seta.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 2:0 Rozpoczęła się odsłona numer dwa półfinału MŚ U-21.

Statystyki pierwszego seta:

POLSKA – BRAZYLIA 1:0 (25:21) Skuteczny atak Bartosza Kwolka zakończył premierową odsłonę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 24:20 Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego ze środka dał Polakom piłkę setową!

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 22:19 Skuteczny blok siatkarzy Canarinhos.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 21:17 Nery Pereira Tambeiro Junior wziął drugi czas.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 21:17 Tomasz Fornal! Kapitalna akcja Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 20:16 Norbert Huber atakiem ze środka przybliżył biało-czerwonych do zwycięstwa w pierwszej partii.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 19:15 Rywale nie poradzili sobie z zagrywką Jakuba Kochanowskiego

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 17:14 O czas poprosił trener reprezentacji Brazylii.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 17:14 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 16:14 Tomasz Fornal skutecznym atakiem po skosie zaprosił obie ekipy na drugą przerwę techniczną. Polacy utrzymali dwupunktową przewagę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 14:13 Autowy atak Jakuba Kochanowskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 14:12 Felipe Moreira Roque zaserwował w siatkę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 13:11 Skuteczny atak Norberta Hubera.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 12:10 Łukasz Kozub zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 10:10 Zablokowany Jakub Ziobrowski.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 10:7 Długa wymiana zakończona autowym atakiem Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 9:7 Polacy utrzymują przewagę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 8:6 Autowy atak Brazylijczyków ustalił wynik na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 6:6 Felipe Moreira Roque zakończył akcję Canarinhos.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 6:4 Punktuje Jakub Ziobrowski.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 4:2 Autowy atak Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 2:2 Skutecznie na lewym skrzydle Victor Cardoso.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 2:1 Skuteczny atak Bartosza Kwolka

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 1:0 Rozpoczynamy drugi półfinał MŚ U–21. Biało-czerwoni zaczęli od skutecznego bloku

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Fornal, Huber – Masłowski (libero).

Obie ekipy są już na parkiecie hali w Brnie. Słuchamy hymnów.

MŚ U-21: Kuba pierwszym finalistą

W pierwszym półfinale mistrzostw świata siatkarzy do lat 21 rozgrywanym w Brnie, Kubańczycy pokonali Rosjan 3:1 (25:15, 25:18, 16:25, 25:23). Podopieczni trenera Nicolasa Coffignyego zagrają dzięki temu w niedzielnym meczu o złoto. O finał, w drugim meczu biało-czerwoni zmierzą się z Brazylijczykami.

Mecz Polska – Brazylia w Polsacie Sport komentują: Marek Magiera oraz trener mistrzów świata juniorów z 1997 roku Ireneusz Mazur.

Pawlik: Mamy kilku liderów i swój plan na Brazylię

W każdym z dotychczasowych meczów mieliśmy zawodnika, który ciągnął grę zespołu. Jeśli jeden miał słabszy dzień, to inny stawał się liderem i brał ciężar gry na siebie - powiedział Sebastian Pawlik przed półfinałowym spotkaniem z Brazylią podczas mistrzostw świata U-21.

Powodem opóźnień jest bardzo długa batalia pomiędzy Kanadą i Chinami, zakończona wynikiem 2:3 (27:25, 24:26, 25:21, 26:28, 9:15); te ekipy rywalizują w Brnie o miejsca 5–8. Z powodu długiego starcia, mecz Kuby z Rosją był opóźniony o godzinę (rozpoczął się o 18.30), a co za tym idzie, zmieniła się również godzina rozpoczęcia meczu Polska  Brazylia.

Mecz Polaków z Brazylijczykami rozpocznie się około godziny 20.50.

KUBA PIERWSZYM FINALISTĄ MŚ! Rosja przegrała z Kubą 1:3 (15:25, 18:25, 25:16, 23:25).

Wciąż trwa spotkanie Rosji z Kubą, w tej sytuacji starcie Polaków z Brazylią opóźni się. Po trzech partiach Rosjanie przegrywali 1:2 (15:25, 18:25, 25:16), w czwartej jest wynik 9:13.

Polska – Maroko 3:0, Polska – Czechy 3:0, Polska – Kanada 3:0, Polska – Chiny 3:2, Polska – Kuba 3:0, Polska – Iran 3:2, Polska – Brazylia ??? Prześledźmy drogę polskich siatkarzy do strefy medalowej:

Droga polskich siatkarzy do strefy medalowej mistrzostw świata (WIDEO)

Polscy siatkarze awansowali do półfinału rozgrywanych w Czechach mistrzostw świata U-21. W walce o złoto zmierzą się z reprezentacją Brazylii. Prześledźmy drogę podopiecznych trenera Sebastiana Pawlika do strefy medalowej. Siatkówka Półfinał MŚ U-21: Polska - Brazylia.... Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika - mistrzowie Europy i świata kadetów (2015) oraz mistrzowie Europy juniorów (2016) - byli zaliczani do ścisłego grona faworytów MŚ U-21.

Zadyma pod siatką! Polscy juniorzy to drużyna z charakterem (WIDEO)

Polscy siatkarze, którzy znaleźli się w półfinale rozgrywanych w Czechach mistrzostw świata U-21, imponują nie tylko umiejętnościami i dobrą grą, ale są również drużyną z charakterem. Pokazało to choćby ostatnie spotkanie drugiej fazy turnieju przeciwko Iranowi, które zakończyło się zamieszaniem pod siatką.

Półfinał MŚ U-21: Polska - Brazylia. Transmisja w Polsacie Sport

Polscy siatkarze pokonali w czwartek Iran 3:2 i awansowali do półfinału rozgrywanych w Czechach mistrzostw świata U-21. Kilka dni temu informowaliśmy, że jeśli Biało-Czerwoni znajdą się w najlepszej czwórce turnieju, ich mecze pokażemy na sportowych antenach Polsatu. Obietnicy dotrzymujemy. Transmisja półfinału MŚ U-21 Polska - Brazylia w sobotę od godz.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Brazylia. Początek spotkania o godzinie 20.00.