PŚ w szermierce na wózkach: Zwycięstwo Castro

Inne
PŚ w szermierce na wózkach:  Zwycięstwo Castro
fot. PAP

Brązowy medalista paraolimpiady w Rio de Janeiro Adrian Castro (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa) wygrał w stolicy turniej szablistów kategorii B podczas 17. edycji zawodów Pucharu Świata w szermierce na wózkach "Szabla Kilińskiego".

W finale pokonał Greka Panagiotisa Triantafyllou 15:4.

 

27-letni Castro, urodzony w Częstochowie, w wieku 14 lat w wyniku wypadku na motocyklu doznał złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. W 2012 roku debiutował w igrzyskach paraolimpijskich w Londynie, zajmując w szabli 11. miejsce. W dorobku ma m.in. dwa medale mistrzostw świata - złoty (2015) i brązowy (2013).

 

Rok temu w Rio de Janeiro w walce o brązowy medal pokonał Grzegorza Plutę, prywatnie... ojca swojej narzeczonej.

 

W niedzielę, ostatnim dniu "Szabli Kilińskiego", w sali Airport Hotel Okęcie odbędzie się turniej drużynowy. W trzydniowych zmaganiach indywidualnych na podium stanęło w sumie troje Polaków. W czwartek drugie miejsce w szpadzie kategorii A (osoby z amputacjami nóg, niedowładem) zajęła Marta Fidrych (IKS AWF Warszawa), a w piątek w turnieju szpady kategorii B trzeci był jej klubowy kolega Kamil Rząsa.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze