Rajd Polski: Neuville liderem, pech Ogiera

Moto
Rajd Polski: Neuville liderem, pech Ogiera
fot. PAP

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) prowadzi w 74. Rajdzie Polski, ósmej rundzie mistrzostw świata na półmetku sobotniego etapu. Od rana rozegrano cztery odcinki specjalne, lider ma 1,3 s przewagi nad Estończykiem Ott Tanakiem (Ford Fiesta WRC).

Trzeci jest Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC) ze stratą 9,5 s.

Nie będzie dobrze wspominał tegorocznej edycji jej dwukrotny zwycięzca, lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC). Na drugim sobotnim odcinku (21,3 km) Francuz na początku przejazdu wypadł z drogi na prawym zakręcie, uszkodził tylne lewe koło i przedni zderzak. Stracił przy tym ponad 30 s do zwycięzcy tego OS Tanaka.

Na kolejnej próbie (Gołdap, 14,7 km) stracił prawie 14 s do zwycięzcy Nowozelandczyka Haydena Paddona (Hyundai I20 WRC) i był tylko 12. Jak powiedział na mecie OS, samochód źle się prowadzi.

- Zmieniłem uszkodzone koło, ale coś jest nadal nie tak. Dopiero w serwisie okaże się, jakie mamy uszkodzenia. Mam nadzieję, że uda się auto naprawić - przyznał Ogier, który jest szósty i traci do lidera 1.37,2.

Krzysztof Hołowczyc, który przejeżdża trasę tuż przed zawodnikami i sprawdza stan bezpieczeństwa, potwierdził, że trasy wysychają, tylko w niektórych zacienionych miejscach jest jeszcze błoto.

Odpadł z rywalizacji Łukasz Pieniążek (Peugeot 208 T16), który nie dojechał do mety odcinka z powodu problemów z układem elektrycznym. Rajdu nie ukończy także Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5), który miał wypadek na dojeździe do odcinka Baranowo.

W sobotę w programie jest jeszcze pięć odcinków specjalnych, dzień zakończy wieczorna próba na torze Mikołajki Arena.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze