Rajd Polski: Tanak ponownie liderem w Mikołajkach, pech Neuville'a

Moto
Rajd Polski: Tanak ponownie liderem w Mikołajkach, pech Neuville'a
fot. PAP

Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC) objął prowadzenie w Rajdzie Polski, ósmej rundzie samochodowych mistrzostw świata, po szesnatym - najdłuższym w imprezie - odcinku specjalnym Pozezdrze o długości 21,3 km.

Na drugie miejsce spadł Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC), który uszkodził auto i stracił do Estończyka ponad 16 s.

Odcinek wygrał Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai I20 WRC), Tanak miał czwarty czas ze stratą 5,5 s, natomiast Neuville był 12. ze stratą 22,9 s. Belg przyjechał na metę odcinka uszkodzonym samochodem, narzekał, że już na początku próby złapał kapcia i dlatego poniósł sporą stratę.

Pecha miał Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC). Z powodu awarii musiał się zatrzymać, nie ukończył OS-u i wycofał się z rywalizacji. Tym samym stracił szansę walki z Tanakiem o zwycięstwo.

Problemy miał także lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC). Zatrzymał się za metą odcinka i naprawiał samochód. Awaria nie była jednak poważna, Francuz po kilku minutach uruchomił silnik i pojechał na start kolejnego OS-u.

Tanak wyprzedza Neuville'a o 6,1 s. Trzeci po awarii Latvali jest Nowozelandczyk Paddon - strata 30,5 s, a czwarty Ogier – 1.34,3.

W rejonie, gdzie poprowadzone są odcinki specjalne rajdu, znowu zaczęło padać. Deszcz leje na Pozezdrzu, także na kolejnym OS-ie Kruklanki.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze