Tour de France: Valverde doznał złamania rzepki

Inne
Tour de France: Valverde doznał złamania rzepki
fot. PAP

Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar), który z powodu upadku nie ukończył pierwszego etapu kolarskiego wyścigu Tour de France, ma złamaną rzepkę. 14-kilometrowa jazda indywidualna na czas ulicami Duesseldorfu rozgrywana była przy padającym deszczu.

"Na początku myśleliśmy, że po prostu upadł, co w takich warunkach zdarza się często. Kiedy jednak zobaczyliśmy, że się nie podnosi, wiedzieliśmy, że to coś poważnego. To dla nas smutny dzień" - powiedział dyrektor sportowy hiszpańskiej grupy Jose Vicente Garcia.

Valverde, trzeci zawodnik TdF 2015, ze zbyt dużą prędkością wchodził w zakręt. Kiedy zaczął hamować upadł i jeszcze wpadł w barierki, co spowodowało także rozcięcie na nodze.

Jego kontuzja to zła wiadomość również dla Nairo Quintany. Mający wielkie aspiracje Kolumbijczyk liczył na pomoc doświadczonego kolegi w trakcie górskich etapów.

Na tym samym zakręcie co Valverde upadło jeszcze kilku innych kolarzy. Obrażeń uniemożliwiających ukończenie etapu doznał jeszcze inny Hiszpan - Ion Izagirre (Bahrain-Merida), zwycięzca Tour de Pologne z 2015 roku.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze