Turniej ATP w Eastbourne: Djokovic pokonał Monfilsa w finale

Najwyżej rozstawiony Serb Novak Djokovic pokonał turniejową "dwójkę" Francuza Gaela Monfilsa 6:3, 6:4 w finale tenisowej imprezy ATP Tour na trawiastych kortach w Eastbourne (pula nagród 635 660 euro). Mecz trwał godzinę i 16 minut.

Zawody w Eastbourne były ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym Wimbledonem. "Teraz jadę do Londynu z dobrymi perspektywami" - powiedział Djokovic po zwycięstwie.

Djokovic zagrał w finale zawodów ATP po raz 98., ale dopiero trzeci w tym sezonie. Na początku stycznia triumfował w Dausze, ale później nie osiągnął większych sukcesów. W maju dotarł do finału w Rzymie, gdzie przegrał w dwóch setach z reprezentantem Niemiec Alexandrem Zverevem. W Wielkim Szlemie na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu odpadł w ćwierćfinale. Teraz sięgnął po 68. tytuł w karierze.

Z Monfilsem spotkał się po raz 14., nie licząc rozgrywek juniorskich. Serb wygrał wszystkie 14 pojedynków.

W singlu w Eastbourne startował także Jerzy Janowicz - odpadł w eliminacjach. Z kolei w deblu Marcin Matkowski i Białorusin Maks Mirnyj doszli do 2. rundy.