Kochanowski pogrążył Kubę w polu serwisowym

Polacy wygrali z Kubą mecz o złoto mistrzostw świata U-21 siatkarzy. Biało-czerwoni narzucili swój styl gry przeciwnikom i konsekwentnie realizowali od początku spotkania taktykę. Mocne ataki, skuteczne kiwki, a także efektowne asy to elementy, które dominowały w niedzielnym finale.

Jakub Kochanowski pogrążył kubańskich siatkarzy w drugim secie przy stanie 10:5 dla Polaków. Kapitan naszej reprezentacji popisał się trzema asami serwisowymi. Pierwsza piłka wylądowała za linią trzeciego metra, druga poszybowała między libero, a przyjmującego, a trzecia wpadła w pomarańczowe pole po taśmie. Zwiększyło to przewagę punktową siatkarzy trenera Pawlika, którzy wygrali tego seta do 10. Polskiej reprezentacji brakowało do upragnionego trofeum tylko jednego seta. 26 minut - tylko tyle czasu potrzebowali Biało-czerwoni w ostatniej partii, aby wygrać z Kubą do 19 i zostać mistrzami świata do 21 lat.

Asy serwisowe w załączonym materiale wideo.