Lech Poznań straci kolejną gwiazdę?

Piłka nożna
Lech Poznań straci kolejną gwiazdę?
fot. Cyfrasport

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Dawid Kownacki zostanie piłkarzem Standardu Liege. Lech Poznań miałby otrzymać za niego 2,5 miliona euro plus bonusy.

W sobotę z klubu odszedł Jan Bednarek, który za rekordowe 6 milionów euro przeniósł się do Southampton. Lech Poznań sprowadził już kilku zawodników w tym okienku - m.in. Niklasa Barkrotha, Christiana Gytkjaera czy Denissa Rakelsa na zasadzie wypożyczenia - ale oznacza to również, że w drugą stronę powędrują inni. Bliski takiego ruchu jest Dawid Kownacki.

W poprzednim sezonie 20-latek strzelił dziewięć goli w Lotto Ekstraklasie, zaliczając również trzy asysty. Na zakończonym niedawno Euro U-21, w którym Polacy pokazali się z kiepskiej strony, był jednym z wyróżniających się piłkarzy - strzelił gola, zaliczył piękną asystę i na pewno znalazł się w notesach wielu scoutów. Jak informuje "Przegląd Sportowy", już niedługo może trafić do Standardu Liege.

Belgowie są w stanie wyłożyć na stół nawet 2,5 miliona euro. Kownacki w zeszłym tygodniu był nawet w Liege, by zapoznać się ze stadionem oraz porozmawiać ze sternikami klubu. Do tego nie znajduje się na liście uprawnionych zawodników do gry w europejskich pucharach w barwach Lecha. Transfer wydaje się kwestią czasu.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze