MŚ U-21: Polska – Kuba. Transmisja w Polsacie Sport!

Polscy siatkarze dzięki zwycięstwu 3:2 w półfinale rozgrywanych w Czechach mistrzostw świata juniorów U–21 awansowali do finału. W meczu o złoto na podopiecznych Sebastiana Pawlika czeka reprezentacja Kuby. Transmisja meczu Polska – Kuba od 18:30 w Polsacie Sport.

Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika kapitalnie rozpoczęli swój udział w rozgrywanym w Czechach turnieju finałowym mistrzostw świata juniorów U–21. W pierwszej fazie imprezy, na inaugurację rywalizacji w grupie A, rozgromili Maroko (3:0). W kolejnych dwóch spotkaniach również nie stracili seta. Najpierw ograli gospodarzy turnieju – reprezentację Czech (3:0), następnie Kanadę (3:0).

W drugiej fazie spotkali na swej drodze nieco bardziej wymagających rywali, ale zdołali pokonać Chiny (3:2), Kubę (3:0) oraz Iran (3:2) i zameldowali się w czołowej czwórce mistrzostw. Półfinał był prawdziwym dreszczowcem. Polacy po tie-breaku pokonali niezwykle mocną Brazylię.

Kubańczycy w starciu o finał pokonali Rosjan 3:1 (25:15, 25:18, 16:25, 25:23). Wcześniej reprezentanci tego kraju na sześć spotkań zwyciężyli cztery z: Iranem, Chinami, USA oraz Turcją. Przegrali w trzech setach z polską reprezentacją.

Biało-czerwoni po raz trzeci w historii zagrają w finale mistrzostw świata U–21. Dwa wcześniejsze finały – w 1997 i 2003 roku – zakończyły się ich zwycięstwami. Ostatnią przeszkodą w drodze do złota czeskich mistrzostw będzie reprezentacja Kuby, która w pierwszym półfinale pokonała 3:1 Rosję.

Transmisja meczu Polska – Kuba od 18:30 w Polsacie Sport.