Wimbledon: Pewne zwycięstwo Murraya

Rozstawiony z numerem pierwszym lider światowego rankingu tenisistów, broniący tytułu Brytyjczyk Andy Murray pokonał Kazacha Aleksandra Bublika 6:1, 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie Wimbledonu. W drugiej jego rywalem będzie Niemiec Dustin Brown.

Nie miał problemów w awansem do kolejnej rundy także rozstawiony z dziewiątką Japończyk Kei Nishikori, który wygrał z Włochem Marco Cecchinato 6:2, 6:2, 6:0.

W następnej rundzie wystąpi także Francuz Jo-Wilfried Tsonga (12.), po zwycięstwie nad Brytyjczykiem Cameronem Norrie 6:3, 6:2, 6:2.

Udanie udział w turnieju rozpoczął także Jerzy Janowicz, który w 1. rundzie pokonał 18-letniego Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 6:4, 3:6, 6:3, 7:6 (7-2). Mecz trwał 2 godziny i 25 minut. Urodzony w Tel Awiwie Shapovalov zanotował 20 asów, łodzianin pięć. Obaj mieli po sześć podwójnych błędów.

Polak zrewanżował się Kanadyjczykowi za porażkę w ich jedynym do poniedziałku pojedynku - w marcowym półfinale challengera ATP w Guadalajarze przegrał w trzech setach.