Pikulik zawodniczką kolarskiej grupy Cervelo-Bigla

Czołowa polska kolarka Daria Pikulik podpisała kontrakt z piątą ekipą rankingu UCI, zarejestrowaną w Niemczech Cervelo-Bigla.

- To dla mnie wielka szansa i chcę ją wykorzystać. Moim marzeniem jest zdobycie medalu olimpijskiego – powiedziała Pikulik, cytowana na stronie internetowej grupy. Oficjalnie Polka dołączy do składu 1 sierpnia.

20-letnia Pikulik wywalczyła dziesięć dni temu w Gdyni tytuł mistrzyni Polski w wyścigu szosowym w kategorii do lat 23. W 2015 roku zdobyła złoty medal mistrzostw świata juniorek na torze w wyścigu punktowym. W tym samym sezonie zwyciężyła także w mistrzostwach Europy juniorek w torowym omnium.

W tej ostatniej konkurencji startowała na igrzyskach w Rio de Janeiro, zajmując 14. miejsce, a w tegorocznych mistrzostwach świata elity w Hongkongu uplasowała się tuż za podium.

W drużynie Cervelo-Bigla pięć zawodniczek startuje w koszulkach mistrzyń kraju w wyścigu elity lub jeździe indywidualnej na czas: Ashleigh Moolman (RPA), Lotta Lepistoe (Finlandia – oba tytuły), Cecile Uttrup Ludwig (Dania), Nicole Hanselmann (Szwajcaria) oraz Lisa Klein (Niemcy).