Dziennikarze "PS" o sprawie dowiedzieli się podczas młodzieżowych mistrzostw Europy. Informację zdradzili im członkowie sztabu reprezentacji Hiszpanii. Stwierdzili, że według ich wiedzy rozmowy między federacjami trwają.

Zespoły miałyby się spotkać po zakończeniu eliminacji MŚ a przed startem turnieju właściwego. Wiele wskazuje na to, że przed mundialem obie reprezentacje będą losowane z pierwszego koszyka, co wykluczyłoby ich ewentualne spotkanie w fazie grupowej. Byłoby to więc dość logiczne zestawienie rywali w przygotowaniach do turnieju.

Dla podopiecznych Adama Nawałki byłaby to również fantastyczna okazja, by udowodnić w końcu swoją prawdziwą wartość. Wielu sceptyków podkreśla bowiem, że wysoka pozycja Polski w rankingu FIFA wynika ze zwycięstw nad niewiele wymagającymi rywalami. Według nich prawdziwą weryfikacją byłoby jedynie starcie z reprezentacją ze ścisłego światowego topu.

Polska z Hiszpanią mierzyły się jak dotąd 10 razy - osiem zwycięstw odnieśli Hiszpanie, raz padł remis i raz, w 1980 roku po dwóch bramkach Andrzeja Iwana, wygrali "Biało-Czerwoni". Ostatni mecz miał miejsce 8 czerwca 2010 roku. Polacy polegli w sparingu 0:6, a trafienie samobójcze zanotował wtedy Robert Lewandowski. Czy Nawałka zrewanżuje się za pogrom na zespole Franciszka Smudy?