TaZ: W esporcie jest mniej nienawiści niż w dyscyplinach tradycyjnych

E-sport
TaZ: W esporcie jest mniej nienawiści niż w dyscyplinach tradycyjnych
fot. ESL

Wiktor ‘TaZ’ Wojtas porównał sport elektroniczny do tego tradycyjnego. Według niego esport ma tę przewagę, że nie rządzi nim tyle nienawiści.

- W esporcie świetne jest to, że nie ma w nim takiej nienawiści, nie ma takiego gniewu, nie ma emocji, które popularne są w innych, tradycyjnych dyscyplinach – powiedział TaZ w filmie przygotowanym przez ESL z okazji zbliżającego się ESL One w Kolonii. - Uważam, że bardzo ważne dla profesjonalnych zawodników jest to, by pokazywali fanom granicę między współzawodnictwem a nienawiścią – stwierdził, kontynuując: - Myślę, że moment, w którym zaczęliśmy zarabiać pieniądze, zaczęliśmy żyć z esportu, jest swego rodzaju snem. To narzuca na czołowych graczy i wielkie organizacji swego rodzaju odpowiedzialność, by wskazać nowemu pokoleniu dobrą drogę.

 

Wojtas poruszył również temat tego, jak wyglądają relację graczy w zespole: - Virtus.pro to jedna wielka rodzina. Myślę, ze ten rodzaj atmosfery i wypracowanej współpracy jest najlepszą rzeczą, jakiej mógłbyś sobie zażyczyć. Jak jednak twierdzi: - W przeszłości nie zawsze było tak dobrze. Zaliczaliśmy wzloty i upadki. Musieliśmy nauczyć się wzajemnego szacunku. Teraz staramy się po prostu dobrze bawić i nie przejmować się wynikami. Potwierdzają to czyny reprezentantów VP. Ostatnio esportowe środowisko obiegła informacja o tym, że Jarosław ‘pashaBiceps’ Jarząbkowski został ojcem chrzestnym córki swojego trenera – Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego.

 

 

Film został stworzony przez ESL, niejako zapowiadając jutrzejszy turniej w Kolonii. W bardzo emocjonalnych ujęciach widać wspomniane wcześniej wzloty i upadki: zarówno uśmiechy po triumfach, jak i spływające po twarzach łzy po porażkach.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze