Vassiljev wrócił do Piasta Gliwice

Piłka nożna
Vassiljev wrócił do Piasta Gliwice
fot. Cyfrasport

Estoński piłkarz Konstantin Vassiljev po dwóch latach spędzonych w Jagiellonii Białystok wrócił do Piasta Gliwice, z którym podpisał w poniedziałek trzyletni kontrakt.

Reprezentant Estonii był podstawowym zawodnikiem Piasta w sezonie 2014/15, odpowiedzialnym za kreowanie gry i egzekwowanie rzutów wolnych. Podobnie było w Białymstoku.

 

Dwuletnia umowa Vassiljeva z „Jagą” wygasła z końcem czerwca. 32-letni pomocnik w minionym sezonie w białostockich barwach w drodze do wicemistrzostwa Polski rozegrał 32 ligowe mecze, w których zdobył 13 goli.

 

„Wracam do Piasta i mam nadzieję, że ten powrót będzie udany. Wierzę, że czeka nas dobry sezon i cieszę się, że będę brał w tym udział oraz pokażę się z najlepszej strony. Miałem pozytywne relacje z klubem, kibicami i miastem. To było dwa lata temu, ale zostawiło miły ślad, więc myślałem o tym wracając do Gliwic” – powiedział zawodnik cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu.

 

Po zakończeniu sezonu, z Piastem (10 miejsce w ekstraklasie) pożegnali się obrońcy Tomasz Mokwa i Patrik Mraz, pomocnicy Lukas Cmelik i Michał Masłowski oraz napastnik Łukasz Sekulski.

 

Klub pozyskał obrońców Martina Konczkowskiego (Ruch Chorzów) i Bartosza Waleńcika (Siarka Tarnobrzeg), pomocnika Aleksandra Jagiełło (Znicz Pruszków), a z wypożyczenia do Arki Gdynia wrócił chorwacki napastnik Josip Barisic.

 

„Od początku wiedzieliśmy, że nie jesteśmy w stanie rywalizować z innymi, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia Konstantina. Daliśmy więc coś, na czym mu zależało - spokój, że ma dobrą drużynę na dłuższy okres i elastyczność w kwestii terminu zawarcia umowy. Do tego mieliśmy handicap w postaci znanego mu klubu, spokojnego miejsca do mieszkania i możliwości funkcjonowania w dużej aglomeracji. A ponadto miejsce, w którym bardzo wielu ludzi Kostię szanuje, uwielbia i wspomina - jak się okazało, to były dla niego istotne argumenty” – ocenił dyrektor sportowy Piasta Łukasz Piworowicz.

 

Vassiljev ma na swoim koncie 97 występów i 23 bramki w reprezentacji Estonii. W poniedziałek dołączył do gliwickiej drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Opalenicy. Od wtorku będzie trenował z Piastem, pierwszą okazję do "ponownego debiutu" będzie miał w środę, kiedy zespół trenera Dariusza Wdowczyka rozegra sparing z angielskim Fulham FC.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie