Wimbledon: Shapovalov - Janowicz. Transmisja w Polsacie Sport

Tenis

W poniedziałek rozpocznie się kolejna edycja najbardziej prestiżowego turnieju wielkoszlemowego na świecie - Wimbledonu! Już o 12.30 na trawiastym korcie Denis Shapovalov spróbuje wyeliminować jedynego Polaka startującego w singlu Jerzego Janowicza. Transmisja meczu w Polsacie Sport i Tenis Premium 2.

Obaj zawodnicy bez wątpienia posiadają bardzo mocne charaktery. Osiemnastoletni Shapovalov swoją wybuchową naturę pokazał, w lutym, w 1. rundzie Grupy Światowej Pucharu Davisa, gdy frustrację po straconym punkcie wyładował chyba w najgorszy z możliwych sposobów. Mocno uderzył bowiem rakietą piłkę, a ta przez przypadek trafiła w oko sędziego. Skruszony Kanadyjczyk przeprosił arbitra, lecz mimo to został zdyskwalifikowany.

Nie zmienia to faktu, że przeciwnik Janowicza jest na korcie groźny również jeśli chodzi o aspekt czysto sportowy. Punkty zdobywa on nawet na leżąco, co udowodnił rok temu, gdy w finale juniorskiego Wimbledonu pokonał Australijczyka Alexa de Minaur. Swoje umiejętności potwierdził również w trakcie Aegon Championships, gdzie toczył wyrównany bój z tak doświadczonym tenisistką jak Tomas Berdych.

Również Janowicza ciężko uznać za "oazę spokoju". Pochodzący z Łodzi dwudziestosiedmiolatek wielokrotnie dał się poznać jako zawodnik o bardzo impulsywnym charakterze. Ostatnio, w trakcie turnieju ATP World Tour 250 w Stuttgarcie wykrzykiwał dziwne hasła, takie jak: "Kocham Hamburgery" czy "Kocham Pączki", a całe zamieszanie miało związek z zachowaniem pewnej korpuletnej kibicki, która starała się wyprowadzić tenisistę z równowagi.

Nie należy jednak zapominać, że cztery lata temu "Jerzyk" dotarł aż do półfinału imprezy rozgrywanej na kortach All England Lawn Tenis and Croquet Club. Co prawda przez ostatnie sezony bardziej zmagał się z problemami zdrowotnymi niż przeciwnikami na korcie, jednak we wspomnianym Stuttgarcie pokazał się z dobrej strony i w 1/8 finału pokonał plasującego się tuż za czołową "10" rankingu ATP Bułgara Grigora Dimitrowa.

Obaj zawodnicy rozegrali dotąd między sobą tylko jeden mecz i wówczas lepszy okazał się Kanadyjczyk, który wygrał w trzech setach. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już o 12.30!

Transmisja meczu Denis Shapovalov - Jerzy Janowicz od godziny w 12.30 w Polsacie Sport i Tenis Premium 2.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze