PlusLiga: Gwiazda reprezentacji USA wzmocni beniaminka z Zawiercia!

Nowym zawodnikiem Aluron Virtu Warta Zawiercie został Amerykanin David Smith. Siatkarz występujący na pozycji środkowego znalazł się w składzie reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Final Six Ligi Światowej.

Smith występuje na pozycji środkowego, w minionym sezonie reprezentował barwy Cerrad Czarnych Radom. Podobnie jak w klubie z Radomia, w Zawierciu będzie występował z numerem 15. W zeszłym sezonie rozegrał 120 setów, a na mecz zdobywał średnio 8 punktów.

– Bardzo się cieszę, że mogę przyjść do zespołu z Zawiercia. Aluron Virtu buduje bardzo interesujący skład, który może sporo namieszać w przyszłym sezonie PlusLigi. Chcę być częścią tego teamu - zadeklarował Smith.

Amerykanin to bardzo doświadczony siatkarz, który charakteryzuje się mocną zagrywką, która sprawia kłopoty przyjmującym. Smith to również zawodnik, który idealnie komponuje się w styl Aluron Virtu, czyli walki o każdą piłkę od początku do końca spotkania.

Jest jednym z głównych filarów reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W tegorocznym spotkaniu Ligi Światowej przeciwko reprezentacji Polski w Łodzi walnie przyczynił się do zwycięstwa USA 3:1, przez co podopieczni Ferdinando De Giorgiego nie znaleźli się w Final Six. We wtorek o godzinie 22.40 Smith wraz z kadrą USA rozpocznie rywalizację w Final Six w brazilijskiej Kurytybie. Przeciwnikiem będzie reprezentacja Francji. Transmisja w Polsacie Sport.

Smith to bardzo utytułowany zawodnik, z kadrą swojego kraju wywalczył wiele sukcesów. W swoim dorobku ma brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Ligę Światową wygrał w 2015 roku, a w 2012 roku zajął w niej drugie miejsce. Do tego również może się pochwalić wygraną w Japonii w Pucharze Świata w 2015 roku. W karierze klubowej nowy zawodnik ekipy z Zawiercia występował w m.in. w drużynach z Hiszpanii (Unicaja Almeria), gdzie zdobył Puchar i Superpuchar oraz bronił barw francuskiego Tours VB, z którym zdobył czterokrotnie mistrzostwo Francji, a trzy razy wznosił Puchar Francji.