Mityng w Szekesfehervar: Fajdek, Nowicki i Małachowski na podium

Trzech polskich lekkoatletów stanęło na podium w drugim dniu mityngu im. Istvana Gyulai w węgierskim Szekesfehervarze. Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem, a za nim uplasował się Wojciech Nowicki. Także drugie miejsce zajął dyskobol Piotr Małachowski.

Fajdek (KS Agros Zamość), dwukrotny mistrz świata (2013, 2015), uzyskał szósty wynik w karierze - 82,64 m, natomiast brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro Nowicki (KS Podlasie Białystok) - 77,98.

Na trzeciej pozycji uplasował się Białorusin Pawieł Barejsza - 76,76, na czwartej mistrz z Rio, reprezentant Tadżykistanu Dilszod Nazarow - 76,37, a dopiero na dziewiątej złoty medalista londyńskich igrzysk Węgier Krisztian Pars - 73,02.

Jego rodak Zoltan Kovago rezultatem 65,67 został we wtorek zwycięzcą konkursu rzutu dyskiem. Drugi Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) uzyskał odległość 65,08, a piąty Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) – 63,51.

Także piąte miejsca w pierwszej stolicy Węgier zajęli w biegu na 200 m Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) - 20,84 i w skoku w dal Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie) - 7,87.