Moneta w Legii Warszawa

Piłka nożna

Piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski Łukasz Moneta podpisał kontrakt z Legią Warszawa - poinformował były klub zawodnika Ruch Chorzów. Poprzednio był zawodnikiem stołecznego zespołu w latach 2013-2016.

Moneta, który od rana przebywał przy Łazienkowskiej i przechodził testy medyczne, w zakończonych w ubiegłym tygodniu mistrzostwach Europy U-21 zagrał w trzech meczach grupowych i strzelił jedną bramkę. Według nieoficjalnych informacji umowę zawarto na trzy lata.

 

Moneta trafił do Legii latem 2013, ale do drugiego zespołu. Po roku zadebiutował w pierwszej drużynie w meczu o Superpuchar z Zawiszą Bydgoszcz. Zimą 2015 roku został wypożyczony do Wigier Suwałki, gdzie spędził również kolejną rundę. Kolejnej zimy pozyskał go Ruch Chorzów, ale Legia zapewniła sobie prawo pierwokupu. Teraz mistrzowie Polski skorzystali z tego zapisu.

 

Według informacji prasowych bliski przejścia z Wisły Kraków do Legii jest reprezentant Polski Krzysztof Mączyński.

 

We wtorek z klubem pożegnał się natomiast Jakub Rzeźniczak, który podpisze kontrakt z Karabachem Agdam. 30-letni obrońca spędził przy Łazienkowskiej ostatnie 13 lat (z przerwą na roczne wypożyczenie do Widzewa Łódź). Poważnym osłabieniem jest natomiast odejście do FK Krasnodar Vadisa Odjidjy-Ofoe, który we wtorek ma przejść testy medyczne w rosyjskim klubie.

 

7 lipca mistrzowie Polski podejmą Arkę Gdynia w meczu o Superpuchar. W 2. rundzie kwalifikacji Champions League trafili na fiński zespół IFK Mariehamn. Pierwszy mecz na wyjeździe odbędzie się 12 lipca, a rewanż w Warszawie - 19 lipca. Pomiędzy tymi spotkaniami warszawska drużyna rozpocznie ligowy sezon wyjazdowym pojedynkiem z wracającym do ekstraklasy Górnikiem Zabrze (15 lipca).

 

W załączonym materiale gol Łukasza Monety na Euro U-21.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze