PlusLiga: Nowy rozgrywający w Espadonie Szczecin

Siatkówka
PlusLiga: Nowy rozgrywający w Espadonie Szczecin
fot. Espadon Szczecin

Do drużyny Espadonu Szczecin dołączył kolejny gracz – Tomasz Kowalski. Nowy rozgrywający ekipy z Pomorza Zachodniego w poprzednim sezonie bronił barw AZS Częstochowa.

Siatkarska przygoda 26-letniego rozgrywającego rozpoczęła się w Gwardii Wrocław. Jako gracz tego klubu został przyjęty do SMS Spała, gdzie mógł w prawidłowy sposób rozwinąć swój talent. Powoływany do reprezentacji Polski kadetów i juniorów, z tymi pierwszymi sięgnął po IV miejsce mistrzostw Europy i zwyciężył w turnieju państw wschodniej Europy. Jego możliwości zauważyła Asseco Resovia Rzeszów,  w barwach której grał w Młodej Lidze nadal będąc powoływanym do reprezentacji Polski juniorów. W sezonie 2010/2011 zresztą rozgrywki Młodej Ligi wygrał, rok później zdobywając  brąz.

 

W swojej karierze bronił barw KPS Siedlce, zajmując z drużyną II miejsce w I lidze w sezonie 2013/2014. Później przeniósł się do MKS Banimexu Będzin i na kolejne dwa sezony do AZS Częstochowa.

 

W klubie liczą, że nowy zawodnik bardzo szybko zaaklimatyzuje się na Pomorzu Zachodnim i od początku okresu przygotowawczego rozpocznie budowanie nowej siły Espadonu Szczecin. Spoczywa na nim duża odpowiedzialność, bowiem fiński rozgrywający Eemi Tervaportti dołączyć ma do drużyny po zakończeniu mistrzostw Europy.

 

 

Tomasz Kowalski

 

Data urodzenia: 12.06.1991

Wzrost: 203 cm. Zasięg w ataku: 350 cm, zasięg w bloku: 330 cm

Pozycja: rozgrywający. Numer na koszulce: 4.

RM, Espadon Szczecin - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze