"To wstyd, że Janowicz pozwala sobie na coś takiego"

Tenis

Najważniejszą informacją z polskiego punktu widzenia podczas drugiego dnia zmagań w wielkoszlemowym Wimbledonie jest awans do drugiej rundy Agnieszki Radwańskiej. We wtorek rywalizowała także inna reprezentantka naszego kraju, Magda Linette, która niestety odpadła z rywalizacji.

Linette pojedynkowała się z Amerykanką, Bethanie Mattek-Sands i zaczęła od mocnego uderzenia, bowiem wygrała pierwszego seta 6:1. Niestety w dalszej fazie rywalizacji było już znacznie gorzej. Doświadczona 32-letnia tenisistka z USA triumfowała kolejno 6:2, 6:3 i zapewniła sobie awans do następnej rundy.

 

Tego samego dnia na kort trawiasty Wimbledonu wyszła Agnieszka Radwańska, która mierzyła się z Jeleną Janković. Mimo, że Polka okazała się lepsza, zwłaszcza w drugim secie, którego wygrała 6:0, to zdaniem Tomasza Tomaszewskiego krakowianka nie wyglądała przekonująco. - Radwańska sprawiała wrażenie smutnej, wyszczuplonej. Ja się martwię, jak będzie wyglądało spotkanie Agnieszki z McHale, bo Amerykanka jest naprawdę groźna. Oby Radwańska dotrwała do drugiego tygodnia, marzę o tym. Nie mam wielkich oczekiwań co do występu Agnieszki w tegorocznym Wimbledonie. Uważam, że już każdy mecz przez nią wygrany to już jest wielki sukces. Trzeba też podkreślić, że Janković kilka razy złapała się za plecy, a wiemy, że zmagała się z poważną kontuzją kręgosłupa – stwierdził komentator Polsatu Sport.

 

Tomasz Tomaszewski odniósł się także do poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem Jerzego Janowicza, który chciał wyprosić z niej jednego z dziennikarzy, nazywając go przy okazji "mendą", co zbulwersowało dziennikarza Polsatu Sport. - Uważam, że to jest oburzające, żeby tenisista, nawet gdyby wygrał Wimbledon, to nie miałby prawa tak potraktować naszego kolegę Artura Rolaka. Ale żeby określić go „mendą” na konferencji prasowej i wyjść z tej konferencji i potem się tym chwalić na twitterze – uważam to za skandal. Nie wiem co zrobić z Janowiczem, żeby on przestał obrażać dziennikarzy. To jest  niedopuszczalne, żeby Jerzy Janowicz w ten sposób traktował dziennikarzy. To jest wstyd dla nas, że on pozwala sobie na coś takiego podczas najpiękniejszego turnieju na konferencji prasowej, gdzie była garstka dziennikarzy, bo nikogo Janowicz nie interesuje - mówił w mocnych słowach Tomaszewski.

 

Podsumowanie wtorkowych zmagań w Wimbledonie w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze