The World Games: We Wrocławiu zaprezentowano medale

Inne
The World Games: We Wrocławiu zaprezentowano medale
fot. The World Games

1494 medale zostaną rozdane podczas 222 ceremonii dekoracji na igrzyskach sportów nieolimpijskich World Games, które rozpoczną się 20 lipca we Wrocławiu. Na awersach widnieje logo igrzysk, po drugiej stronie widoczna jest kula ziemska, ratusz i sylwetki sportowców.

Autorem projektów jest lokalny artysta i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu prof. Mateusz Dworski.

 

"Pracowałem nad tym dosyć długo, to nie była prosta droga. To duża satysfakcja, że jako wrocławianin dołożyłem swoją cegiełkę do tak wielkiego widowiska" - powiedział na konferencji prasowej Dworski.

 

Przygotowano inne medale dla dyscyplin znajdujących się w programie i inne dla tych na zaproszenie - żużla, futbolu amerykańskiego, ergometru wioślarskiego i kickboxingu. Te pierwsze mają średnicę 8 cm, pozostałe są o 2 cm mniejsze, różnią się też szczegóły na rewersach.

 

 

We wtorek zaprezentowano także stroje reprezentacji Polski. Ubrania, których produkcję dofinansowały Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, przygotowała firma 4F, obsługująca również polskich olimpijczyków.

 

 

Ceremonia otwarcia World Games zaplanowana jest na 20 lipca. Zawody potrwają od 21 do 30 lipca. Ok. 3,5 tysiąca sportowców ze 112 krajów będzie rywalizować o medale w 31 dyscyplinach.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie