Wimbledon: Radwańska z awansem do drugiej rundy

Agnieszka Radwańska rozpoczęła swoją przygodę z Wimbledonem od zwycięstwa z Serbką, Jeleną Janković. Polka tylko w pierwszym secie miała problemy z rywalką, natomiast w drugiej odsłonie okazała się zdecydowanie lepsza, triumfując ostatecznie 7:6, 6:0.

Początek rywalizacji nie zwiastował, że to spotkanie potoczy się w miarę szybko. Pierwszy set był bardzo długi i gra toczyła się na zasadzie cios za cios. Dopiero w samej końcówce byliśmy świadkami czterech przełamań. O wszystkim musiał zadecydować tie-break, w którym zdecydowanie lepsza była krakowianka.

Druga odsłona była zgoła odmienna. Wystarczy powiedzieć, że premierowy set trwał ponad godzinę, natomiast kolejny niespełna dwadzieścia minut. Nieco podłamana losami pierwszej partii Janković nie była już w stanie nawiązać walki z naszą tenisistką, która grała niemal bezbłędnie, nie pozwalając rywalce na zbyt wiele. Radwańska w każdym elemencie spisywała się bardzo dobrze, a w samej końcówce zanotowała kilka asów serwisowych, które przypieczętowały awans do drugiej rundy.

Agnieszka Radwańska dołącza zatem do Jerzego Janowicza i zagra w kolejnej fazie Wimbledonu. Niestety z dalszymi zmaganiami pożegnała się już Magda Linette.

Relacja zakończona

II set 6:0 W pięknym stylu Agnieszka Radwańska wygrywa drugiego seta i zarazem pokonuje Janković w całym meczu, awansując do drugiej rundy Wimbledonu!

II set 5:0 Już tylko gem dzieli Polkę od zwycięstwa w tym meczu! Serbka jest póki co bezradna.

II set 4:0 Radwańska asem serwisowym skończyła czwartego gema i jest bardzo blisko zwycięstwa w drugim secie.

II set 3:0 Polka w drugim secie na razie gra bezbłędnie.

II set 2:0 Krakowianka wygrywa drugiego gema bez przegranej wymiany.

II set 1:0 Polka już na początku drugiego seta dokonuje przełamania i wychodzi na prowadzenie.

Statystyki pierwszego seta

I set 7:6 Po nieco ponad godzinie gry Agnieszka Radwańska wygrywa pierwszego seta po emocjonującym i przede wszystkim wyrównanym boju!

I set 6:6 Będzie tie-break w pierwszym secie! Na początku tego meczu długo nie mogliśmy doczekać się przełamania, natomiast w samej końcówce mieliśmy zgoła odmienną sytuację.

I set 5:6 Trzecie przełamanie z rzędu w tym spotkaniu.

I set 5:5 Ależ błąd Janković, która w klarownej sytuacji posyła piłkę w aut i dzięki temu Radwańska pierwszy raz w tym secie przełamuje rywalkę i ratuje się przed porażką w pierwszej odsłonie.

I set 4:5 Przełamanie Serbki, która pierwszy raz w tym meczu wychodzi na prowadzenie.

I set 4:4 Niesamowicie wyrównany mecz, w którym nie doczekaliśmy się jeszcze przełamania.

I set 4:3 Świetna riposta Radwańskiej, która pozwoliła Serbce na wygranie tylko jednej wymiany i czwarty raz wychodzi na prowadzenie w pierwszym secie. Czy dojdzie wreszcie do przełamania?

I set 3:3 Niemal identyczna sytuacja jak w drugim gemie, w którym Janković prowadziła 40:0, ale Radwańska doszła rywalkę na 30:40. Decydującą akcję wygrała jednak przeciwniczka.

I set 3:2 Cios za cios w rywalizacji Radwańskiej z Janković. Czekamy na przełamanie Polki, która w tym gemie przeżyła chwilę grozy, kiedy to w trakcie jednej z akcji zaliczyła niebezpieczny uślizg i upadła na kort. Na szczęście nic się nie stało.

I set 2:2 Doświadczona Serbka wygrywa gema przy swoim serwisie. Znowu remis po 20 minutach gry.

I set 2:1 Polka odzyskuje prowadzenie. To był najbardziej jednostronny gem z dotychczasowych. Janković wygrała tylko jedną wymianę.

I set 1:1 W drugim gemie Serbka prowadziła już 40:0, ale Radwańska była blisko remisu. Osatecznie lepsza rywalka, która doprowadza do remisu.

I set 1:0 Pierwszy gem dla Polki po bardzo wyrównanym boju. Jest to zwiastun zaciętego spotkania.

I set 0:0 Wyrównany początek i gra na przewagi.

Startujemy! Zaczyna Agnieszka Radwańska

Obe tenisistki już na korcie, czekają na początek meczu.

Przypomnijmy, że Jerzy Janowicz awansował w poniedziałek do II rundy. Niestety ze zmaganiami pożegnała się już Magda Linette.

Zakończył się mecz Del Potro - Kokkinakis. Ten pierwszy okazał się lepszy, wygrywając 6:4 w czwartym secie i w całym meczu 3:1. To oznacza, że za chwilę mecz z udziałem Agnieszki Radwańskiej.

Cały czas trwa pojedynek Del Potro - Kokkinakis. Argentyńczyk prowadzi w setach 2:1 oraz 5:4 w gemach i jest o krok od końcowego triumfu.

Wimbledon: Radwańska - Janković. Transmisja w Polsacie Sport

Rozstawiona z dziewiątką Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu zmierzy się z Jeleną Janković. Serbka choć najlepsze lata kariery ma już za sobą, to nadal może sprawić niespodziankę i trzeba na nią uważać. Transmisja meczu Radwańska - Janković od 14:30 w Polsacie Sport i na Tenis Premium 2.

Pierwotnie mecz Agnieszki Radwańskiej zaplanowany był na godzinę 14:30, ale Agnieszka i jej rywalka czekają na zakończenie pierwszego spotkania na korcie numer 2:

Juan Martin Del Potro (ARG) [29] vs Thanasi Kokkinakis (AUS).

Panowie kończą teraz trzecią partię - jest 1:1 w setach i 5:5 w trzeciej odsłonie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Agnieszka Radwańska - Jelena Janković.