Wimbledon: Radwańska - Janković. Transmisja w Polsacie Sport

Tenis
Wimbledon: Radwańska - Janković. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Rozstawiona z "dziewiątką" Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu zmierzy się z Jeleną Janković. Serbka choć najlepsze lata kariery ma już za sobą, to nadal może sprawić niespodziankę i trzeba na nią uważać. Transmisja meczu Radwańska - Janković od 14:30 w Polsacie Sport i na Tenis Premium 2.

Radwańska nigdy nie ukrywała, że najlepiej czuje się na nawierzchni trawiastej, a Wimbledon to jej ulubiony turniej. Niestety ze względu na problemy ze zdrowiem nie mogła rozegrać odpowiedniej liczby meczów na trawie, aby się przygotować do zawodów. Dyspozycja Polski będzie bez wątpienia dużą niewiadomą.

 

Kibicom pozostaje mieć nadzieję, że podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wróci na właściwe tory na obiektach All England Lawn Tennis and Croquet Club. Spośród imprez wielkoszlemowych to właśnie londyńska była dotychczas najbardziej dla niej udana - pięć lat temu dotarła do finału, a w kolejnej edycji i w 2015 roku zatrzymała się rundę wcześniej. W poprzednim sezonie odpadła w 1/8 finału.

 

W tym roku na otwarcie Wimbledonu Polka zmierzy się z Janković. W Wimbledonie jej najlepszym wynikiem jest 1/8 finału, do której dotarła pięć razy - w latach 2006-08, 2010 i 2015. Dwa lata temu na tym etapie zatrzymała ją właśnie Radwańska.

 

W przypadku zwycięstwa nad Jankovic w kolejnej rundzie Radwańska zmierzyłaby się z występującą z "dziką kartą" reprezentantką gospodarzy Katie Boulter lub Amerykanką Christiną McHale.

 

Transmisja meczu Radwańska – Janković od 14:30 w Polsacie Sport i na Tenis Premium 2. Komentuje Dawid Olejniczak.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze