Wimbledon: Kapitalny mecz Janowicza! Polak w trzeciej rundzie

Jerzy Janowicz rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie i w drugiej rundzie Wimbledonu pokonał Lucasa Pouille 3:1 (7:6, 7:6, 3:6, 6:1). Polak w ostatnim secie wręcz rozbił rozstawionego z numerem "14" Francuza.

Pierwszy set od sameog początku był bardzo zacięty. Receptą na sukces dla Polaka było trafianie pierwszym serwisem. Janowicz od czasu do czasu bombardował rywala bardzo mocnym podaniem, ale Pouille odpowiadał dobrymi, precyzyjnymi zagraniami w swoich gemach serwisowych.

Lepszy return miał Francuz, dlatego też ”Jerzykowi” nieco ciężej przychodziło wygrywanie gemów, w których serwował. Żaden nie dawał się jednak przełamać i musiało dojść do tie-breaku. Tam lepszy okazał się Polak, który kapitalnie najpierw zaliczył mini przełamanie, a następnie uruchomił bardzo skuteczny serwis.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Obaj nie dali się przełamać, ale Janowicz grał dużo lepiej niż w poprzedniej partii. Uruchomił dobry drugi serwis, jego return był bardziej skuteczny. W tie-breaku miał trzy piłki na skończenie seta, ostatecznie wygrał 7:5.

Trzeci set zaczął się od bardzo szybkich gemów, w których obaj wygrywali do zera lub 15. Potem pierwsze przełamanie w meczu zaliczył Francuz i trzecia odsłona padła jego łupem.

Polak ogromną siłę pokazał w czwartej partii. Janowicz w końcu dobrze returnował, cały czas kapitalnie serwował, a ponadto widać było, że jest bardzo pewny siebie. ”Jerzyk” dwukrotnie przełamał rywala i już wiadomo było, iż tego meczu przegrać nie może. Łodzianin awansował do trzeciej rundy Wimbledonu, tam zmierzy się ze zwycięzcą starcia Pierre-Hugues Herbert - Benoit Paire.

Relacja zakończona

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje w Wimbledonu!

Janowicz - Pouille IV set, 6:1

TAK TAT TAK! Jerzy Janowicz wygrywa 3:1 z Lucasem Pouille, w ostatnim secie rozbijając rywala 6:1

Janowicz - Pouille IV set, 5:1

Znowu zacięta partia, ani jeden, ani drugi nie chce odpuścić! Janowicz miał 40:30 po podwójnym błędzie serwisowym Francuza, ale nie popisał się przy łatwym podaniu rywala. Kolejna szansa na przełamanie nadarzyła się chwilę później i tym razem Polak już się nie pomylił.

Janowicz - Pouille IV set, 4:1

Bardzo wyrównany gem! Pouille walczył jak o życie, Janowicz świetnie serwował na ciało rywala, grali punkt za punkt, a Francuz miał kolejny break-point. Janowicz jednak świetnie "przegonił" przeciwnika po korcie i obronił punkt. Potem Pouille popełnił prosty błąd, a Janowicz zakończył świetnym serwisem. Brawo Jerzyk!

Janowicz - Pouille IV set, 3:1

Ewidentnie odpuścił czwarty gem Polak. Do zera dla Francuza.

Janowicz - Pouille IV set, 3:0

Fantastycznie gra Jerzyk! Bardzo pewny jest Polak, gem wygrany na czysto i już tylko trzy gemy dzielą go od trzeciej rundy Wimbledonu.

Janowicz - Pouille IV set, 2:0

Janowicz returnował nawet z wyskoku... Nieco poddenerwowany był Pouille, a Jerzyk miał dwa break-pointy. Pierwszej szansy nie wykorzystał, drugiej niestety też nie. Potem miał jeszcze jedną i w końcu udało mu się przełamać rywala!

Janowicz - Pouille IV set, 1:0

Bardzo ważny i dobry w wykonaniu Polaka początek czwartego seta. Polak pewnie wygrywa, rywal popełnił sporo błędów.

Janowicz - Pouille III set, 3:6

Janowicz dobrze zaczął, ale błyskawicznie odpowiedział rywal. Pouille wygrał pewnie, dwoma asami serwisowymi wrócił do gry, ale w setach to dalej Polak prowadzi 2:1.

Janowicz - Pouille III set, 3:5

W końcu doczekaliśmy się nieco dłuższego gema. Janowicz był w fatalnej pozycji, przegrywał 15:40. Polak jednak świetnie się wybornił, najpierw genialnym backhandem, a następnie mocnym serwisem. Następnie miał przewagę, ale w bardzo ważnym momencie popełnił drugi w tym meczu podwójny błąd serwisowy. Francuz znowu miał okazję na przełamanie i w końcu pierwszy raz w tym meczu Polak stracił swoje podanie.

Janowicz - Pouille III set, 3:4

Bardzo szybkie tempo narzucili obaj panowie. Chyba jak najszybciej chcą przejść do tie-breaku, bo wygrywają swoje podania do zera.

Janowicz - Pouille III set, 3:3

Bardzo swobodnie gra Janowicz, czaruje forehandem i znowu gem do zera.

Janowicz - Pouille III set, 2:3

Identyczna odpowiedź Pouille'a!

Janowicz - Pouille III set, 2:2

Gem na czysto dla Polaka! Przy podaniach Jerzyka Francuz jest bezradny.

Janowicz - Pouille III set, 1:2

Kolejny łatwy gem dla Francuza. Trochę jakby Janowicz odpuszczał czasami podanie rywala i bardziej skupiał się na swoim gemie serwisowym.

Janowicz - Pouille III set, 1:1

Świetna odpowiedź Janowicza! Asy serwisowe, zagrania na ciało rywala. Widać, że po dwóch setach Polak nabrał pewności siebie.

Janowicz - Pouille III set, 0:1

Pierwszy, otwierający gem wygrywa Pouille przy swoim podaniu.

Janowicz - Pouille II set, 7:6

Janowicz wygrał swoje pierwsze podanie, a potem zaliczył bardzo ważny mini-break. W końcu świetnie zaatawkował returnem. Nastepnie dwa serwisy Polaka padły jego łupem. Łodzianin prowadził 4:1. Przy podaniu rywala doszedł do siatki, co dzisiaj prawie za każdym razem daje mu punkty. Polak miał znowu wszystko w swoich rękach, pierwsze podanie stracił, ale potem kapitalnie zaserwował i prowadził 6:3. Ostatecznie wygrał 7:5. 2:0 dla Jerzyka!

Janowicz - Pouille II set, 6:6

Znowu proste błędy Polaka! Gdyby je wyeliminował już prowadziłby 2:0 w setach. Bardzo wyrównany gem, dopiero kiedy Pouille włączył serwis zyskał przewagę. Janowicz znowu pokazał "pazur" doprowadził do remisu, a następnie miał kolejne przełamanie. Francuz pokazał jednak klasę, wykorzystał KOLEJNE BŁĘDY Janowicza i będziemy mieli kolejny tie-break.

Janowicz - Pouille II set, 6:5

Wyadawało się, że kolejny gładki gem dla Polaka. Obudził się jednak Francuz i doprowadził do wyniku 40:40. Potem Janowicz popisał się asem, a po chwili zdobył swojego szóstego gema w drugim secie.

Janowicz - Pouille II set, 5:5

Fenomenalnie serwował Francuz i Janowicz mógł tylko pomarzyć o przełamaniu.

Janowicz - Pouille II set, 5:4

Fatalny początek Janowicza, było 0:30, ale Polak uruchomił serwis. Widać, że dobrze się czuje, bo nawet w ciężkich momentach potrafi poradzić sobie z presją. Łodzianin prowadzi 5:4, przed nami bardzo ważny gem.

Janowicz - Pouille II set, 4:4

Jeżeli Polak chce w końcu przełamać rywala musi włączyć dobry return. Dłuższe wymiany z reguły należą do Jerzyka. Kolejny break-point i kolejny raz nie ma przełamania, a było tak blisko, bo Janowicz miał dobrą piłkę na skończenie. Jeden z dłuższych gemów kończy się happy endem dla Pouille.

Janowicz - Pouille II set, 4:3

Polak zaczął od dwóch asów serwisowych, potem pokazał kapitalne podanie na linię i zakończył kapitalną bombą w rywala. Janowicz świetnie odpowiedział rywalowi czystym gemem.

Janowicz - Pouille II set, 3:3

Świetny gem w wykonaniu Pouille'a. Pierwszy w tym secie wygrany do zera.

Janowicz - Pouille II set, 3:2

Janowicz bardzo dobre zaczął, potem przytrafiły mu się dwa błędy i zrobiła się napięta sytuacja. Polak jednak wytrzymał, a dwie kapitalne akcje z rzędu dały mu kolejnego gema w tym secie.

Ciekawie było również na innych kortach.

Janowicz - Pouille II set, 2:2

W przeciwieństwie do poprzedniego seta, teraz to Francuz ma problemy z obroną swojego podania, Sporo błędów Pouille, Janowicz miał piłkę na pierwsze przełamanie, ale jej nie wykorzystał. Jego rywal znowu się wybronił, a szkoda bo była bardzo duża szansa.

Janowicz - Pouille II set, 2:1

Janowicz dość chaotyczny przy swoim podaniu. Dobrze rozpoczął, ale potem popełnił dość głupi błąd. Odpowiedział genialnie wzdłuż lini, żeby za chwilę popełnić kolejny prosty błąd. Ostatecznie obronił swoje podanie kapitalnym serwisem na linię.

Janowicz - Pouille II set, 1:1

Janoiwcz w końcu przy serwisie rywala doprowadził do równowagi, rywal widocznie był nieco poddenerwowany. Popełnił dwa podwójne błędy serwisowe, a Janowicz stanął przed szansą na pierwsze przełamanie tego dnia. Pouille jednak wytrzymał presję, pewnie wyrównał. Potem dołożył asa oraz bardzo dobry serwis i gem dla Francuza.

Janowicz - Pouille II set, 1:0

Janowicz dobrze serwował, a na dodatek Pouille zaczął popełniać więcej błędów. To dobra wiadomość dla Polaka, który wygrywa pierwszy gem w drugim secie. Bardzo dobre otwarcie 26-latka.

Janowicz - Pouille I set, 7:6

Pouille zaczął do udanego swojego podania, a nastepnie swój serwis przegrał Janowicz. Potem było już 3:1 dla Francuza. Polak świetnie wybronił serwis rywala i dołożył dwa punkty przy swoim kapitalnym podaniu. Nastepnie Pouille na milimetry zmieścił piłkę w narożniku kortu. Janowicz jednak zaliczył mini-break, prowadził 5:4 i miał wszystko w swoich rękach. Dwa wygrane serwisy Polaka dały mu triumf w pierwszym secie.

Tu jeszcze ósmy, kapitalny gem w wykonaniu Polaka

Janowicz - Pouille I set, 6:6

Janowicz przegrywał 0:30, zaryzykował drop shotem, ale opłaciło się. Potem włączył dobry serwis, wybrnął z ciężkiej sytuacji i przed nami tie-break. Brawo za walkę i zimną krew Polaka.

Janowicz - Pouille I set, 5:6

Pouille ma mniej asów niż Polak, ale jego serwisy również sprawiają wiele kłopotów naszemu zawodnikowi. Francuz znowu wygrywa spokojnie swoje podanie.

Janowicz - Pouille I set, 5:5

Pierwszy trafiony serwis - podstawa, jeżeli Janowicz myśli o zwycięstwie. Dużo łatwiej mu się wtedy gra, rywal ma mniej do powiedzenia. Polak od czasu odpali bardzo mocnym serwisem, Jerzyk zakończył gema asem.

Janowicz - Pouille I set, 4:5

Pouille popełnił pierwszy podwójny błąd serisowy. Bardzo zacięty mecz, obaj grają na wysokim poziomie. Janowicz popełnia troche więcej błędów i dlatego ciężej mu przełamać rywala. Kolejny gem dla Francuza.

Janowicz - Pouille I set, 4:4

Kapitalny gem Polaka! Wygrany do zera, dwa asy z rzędu. Janowicz pokazał moc

Janowicz - Pouille I set, 3:4

Przy siatce lepszy jest Polak, może się podobać, że gra dość agresywnie i spycha do defensywy rywala. Pouille z minuty na minutę się rozkręca. Francuz pewniej wygrywa swoje gemy serwisowe, zwycięża do zera bądź 15.

Janowicz - Pouille I set, 3:3

Ustabilizowanie serwisu to recepta na dobrą grę Janowicza, Polak musi częsciej trafiać pierwszą zagrywką. Francuz ewidentnie ma lepszy return, ale Janowicz pokazuje klasę przy dłuższych wymianach.

Janowicz - Pouille I set, 2:3

Czasami wydaje się, że Janowicz lekceważy niektóre odbicia, robi więcej niewymuszonych błędów niż rywal. Francuz konsekwentnie zagrywa na backhand Janowicza i wygrywa kolejną partię.

Janowicz - Pouille I set, 2:2

Janowicz pierwszy raz zdecydował się podejść do siatki i od razu mu się to opłaciło. Jeżeli Polak trafia pierwszym serwisem to praktycznie pewne, że zdobędzie punkt. Gorzej jest, gdy pierwsza zagrywka jest niecelna, wtedy otwiera się szansa dla dobrze returnującego Pouille\'a. Jerzyk był pod presją, ale zachował zimną krew i znowu mamy wyrównanie.

Janowicz - Pouille I set, 1:2

Polak ma wyraźny problem z returnami, Francuz wygrał gema "na czysto", widać, że serwuje bardzo dobrze technicznie i Jerzyk ma z tym sporo kłopotów.

Janowicz - Pouille I set, 1:1

Janowicz bombardował bardzo mocnymi zagrywkami, czasami nie trafiał, ale jeżeli już piłka była w polu to Francuz był bez szans. Szwankuje jeszcze drugi serwis Polaka oraz dokładność przy odbiciach. Pouille również się mylił i mamy wyrównanie. Janowicz zakończył bardzo dobrym drop shotem

Janowicz - Pouille I set, 0:1

Francuz uruchomił bardzo dobry serwis, Janowicz błysnął raz świetnym passing shotem. Pierwszy gem pewnie wygrany przez Pouille.

Zaczynamy, pierwszy serwował będzie Francuz.

Zakończył się już mecz Aljaza Bedene z Damirem Dzumhurem (3:1). Zaraz na korcie powinien pojawić się Janowicz i jego dzisiejszy rywal Pouille.

Zobaczmy jeszcze skrót pierwszego meczu Janowicza podczas tegorocznego Wimbledonu.

Witamy państwa w relacji z meczu II rundy Wimbledonu. Jerzy Janowicz zmierzy się z Lucasem Pouille. Spotkanie odbędzie się na korcie numer "3", zaraz po starciu Aljaza Bedene z Damirem Dzumhurem. Trwa czwarty set, tego pojedynku.