Wiśniewski nowym prezesem Orlen Wisły Płock

Piłka ręczna
Wiśniewski nowym prezesem Orlen Wisły Płock
fot. Cyfrasport

Decyzją Rady Nadzorczej spółki Adam Wiśniewski został nowym prezesem SPR Wisła Płock S.A. Były zawodnik płockiego klubu i reprezentacji Polski swoje obowiązki zacznie pełnić od 10 lipca.

Dotychczasowy prezes Orlen Wisły Płock Artur Zieliński pełnił swe obowiązki do 30 czerwca. Reprezentował on klub jeszcze podczas losowania grup Ligi Mistrzów w Lublanie.

 

Jego następcą został 36-letni Adam Wiśniewski, były zawodnik, lewoskrzydłowy. Z reprezentacją Polski, w której występował w latach 2003-16, wywalczył brązowy medal mistrzostw świata 2015 oraz czwarte miejsce igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Przez całą karierę reprezentował barwy Wisły Płock, z którą sięgnął m.in. po pięć tytułów mistrza kraju i dwa Puchary Polski.

 

W 2006 roku zerwał więzadła krzyżowe. Ta ciężka kontuzja na dłużej wykluczyła go z gry, mimo to zdołał wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie. W maju 2017 roku rozstał się z parkietem, a numer "10", z którym występował w Wiśle, został zastrzeżony.

 

Wiśniewski stanowisko prezesa obejmie 10 lipca. Do tego dnia obowiązki prezesa tymczasowo pełnił będzie wiceprezes zarządu spółki Hubert Murawski.

 

RM, Polsat Sport, sprwislaplock.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie