Kolejny transfer Legii. Do Eredivisie...

Piłka nożna
Kolejny transfer Legii. Do Eredivisie...
fot. Willem II

Trzynasty klub Eredivisie Willem II Tilburg sprowadził z Legii Warszawa 19-letniego środkowego pomocnika Bartłomieja Urbańskiego. Zawodnik nie zaliczył oficjalnego debiutu w pierwszej drużynie "Wojskowych", za to od sierpnia będzie miał szansę rywalizować z takimi druzynami, jak Feyenoord Rotterdam, Ajax Amsterdam czy PSV Eindhoven.

Urbański to wychowanek Polonii Warszawa, z której w lipcu 2015 roku trafił do Legii. To również reprezentant Polski do lat 19 oraz uczestnik Ligi Młodzieżowej UEFA. Mimo przyzwoitych występów, nie dostał jednak szansy na grę w pierwszej drużynie. W czwartek podpisał trzyletni kontrakt z trzykrotnym mistrzem Holandii Willem II. Klub z Tilburga ma opcję przedłużenia z nim umowy na jeden sezon.

- Bartek znany jest w Polsce jako wielki talent. To bardzo wszechstronny pomocnik, który kontroluje grę całego zespołu - opisuje 19-latka dyrektor techniczny Willem II Joris Mathijsen. - Holendrzy przyjęli mnie bardzo serdecznie. Z tego, co szłyszałem, zespół Willem II funkcjonuje, jak jedna wielka rodzina. To na pewno ułatwi mi rozwój - mówi z kolei sam zainteresowany.

Urbański dołączył do dwóch innych Polaków, którzy są aktualnie związani z klubami Eredivisie. To Piotr Parzyszek z PEC Zwolle oraz Filip Kurto z Roda JC. Obaj piłkarze zmienili kluby na początku lipca.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze