LE: Pewne zwycięstwo Jagiellonii! Awans do kolejnej rundy

Jagiellonia Białystok pewnie pokonała Dinamo Batumi 4:0 i awansowała do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski w dwumeczu zwyciężyli aż 5:0.

Jagiellonia podchodziła do tego spotkania mając jednobramkową zaliczkę, którą udało się zdobyć na gorącym terenie w Gruzji. Trener wicemistrzów Polski, Ireneusz Mamrot podkreślał, że jeżeli jego podopieczni nie skoncentrują się od pierwszego gwizdka, to Dinamo będzie w stanie to wykorzystać.

Początek meczu należał do Jagi, która częściej utrzymywała się przy piłce. Z akcji ofensywnych białostocczan niewiele wynikało, a wrzutki posyłane w pole karne najczęściej padały łupem gruzińskich obrońców. W 14. minucie meczu w znakomitej okazji znalazł się Yaroslaw Kwasov, ale jego strzał z prawej nogi minął słupek bramki strzeżonej przez Mariana Kelemena. To była okazja, po której goście mogli wyjść na prowadzenie.

Potem do głosu doszła Jaga, która nie potrafiła jednak oddać celnego strzału w światło bramki Dinamo. W 30. minucie w  znakomitej okazji znalazł się Ivan Runje, ale jego strzał wybronił Anatoli Tymofeew. W końcówce pierwszej części gry dwie okazje do zdobycia gola miał jeszcze Fedor Cernych, ale zdecydowanie brakowało mu skuteczności. Oba jego uderzenia nie wymagały nawet interwencji gruzińskiego bramkarza.

Po zmianie stron przewaga Jagiellonii była bardzo widoczna. Agresywny pressing na połowie rywali powodował wiele strat przez gości, co stwarzało z kolei okazje dla białostocczan. Wynik spotkania otworzył w 58. minucie meczu Guti, który zdobył gola głową po centrze w pole karne z rzutu rożnego.

W 75. minucie meczu drugą żółtą kartkę ujrzał Tornike Tarkhashvili i musiał udać się do szatni. Grając o jednego piłkarza więcej Jaga podkręciła tempo, czego efektem były kolejne gole. Na 2:0 podwyższył Cernych po znakomitym podaniu od Mariana Kelemena. Chwilę później białostocczanie zdobyli trzeciego gola, a drugiego po rzucie rożnym. Tym razem na listę strzelców wpisał się Runje. W ostatnich sekundach spotkania wynik na 4:0 ustalił Łukasz Sekulski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Jagiellonia tym samym pewnie awansowała do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Teraz przeciwnikiem wicemistrzów Polski będzie azerbejdżański klub FK Gabala.

Jagiellonia Białystok - Dinamo Batumi 4:0 (0:0).

Bramki: Gutieri Tomelin (58), Fiodor Cernych (81), Ivan Runje (88), Łukasz Sekulski (90+3).

Żółte kartki – Dinamo: Arcził Twildiani, Tornike Tarchniszwili, Nika Mgeladze.

Czerwona kartka: Tornike Tarchniszwili (75, Dinamo)

Sędzia: Jurij Możarowski (Ukraina). Widzów: 13 500.

Relacja zakończona

['90+3] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 4:0 Koniec meczu! Jagiellonia Białystok pokonuje Dinamo Batumi 4:0 i awnansuje do kolejnej rundy Ligi europy!

['90+3] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 4:0 Gooool! 4:0! Łukasz Sekulski po asyście Cernycha!

['90+1] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 3:0 Pogramy o trzy minuty dłużej!

['90] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 3:0 Jaga w natarciu. Piłkarze z Białegostoku nie chcą skończyć strzelania!

['88] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 3:0 Goooool! 3:0. Runje! Znowu po rzucie rożnym!

['87] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 2:0 Zmianau Gruzinów. Schodzi Tvidlani, w jego miejsce Varshanidze.

['86] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 2:0 Kolejny raz próbował z dystansu Cernych, ale tym razem wysoko nad bramką.

['85] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 2:0 Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Cillian Sheridan, a wchodzi Łukasz Sekulski.

['83] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 2:0 Gubią się gruzini w defensywie. Rzut rożny dla Jagi!

['82] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 2:0 Tu już nie powinno się nic wydarzyć.

['80] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 2:0 Goool! Cernych! Podanie od... Kelemena i piękna podcinka Litwina. 2:0!

['80] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Jaga nie forsuje tempa, Dinamo nie ma "z czego" zagrozić bramce polskiej ekipie.

['77] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 W międzyczasie zmiana u Gruzinów. Martsvaladze za Kavtaradze i Pertanadze za Grigalashviliego.

['75] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Faulownay Mystkowski i druga żółta, a w efekcie czerwona kartka dla Tarkhnishvili. Jaga gra w przewadze!

['74] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Pierwsza od dłuższego czasu akcja Dinamo, ale nawet bez strzału na bramkę.

['72] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Groźny strzał z dystansu Novikovasa, ale pewnie broni Tymofeew. Chwilę później skrzydłowy schodzi z boiska, a w jego miejsce Przemysław Mystkowski.

['70] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Cofnęła się Jagiellonia pod własne pole karne. Teraz to podopieczni Ireneusza Mamrota czekają na swoją okazję z kontry.

['68] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Dinamo czeka na kontrę i taką miała, ale bardzo niedokładnie pod polem karnym Jagi.

['66] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Znowu, tak jak w piewszej połowie - zaostrza się gra. Mało futbolu, dużo walki.

['64] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Rzut wolny dla Jagi, ale nic z tego nie wyszło. Ponowna wrzutka też bardzo niedokładna.

['62] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Mgeladze uderzył na bramką po rzucie rożnym, ale ponad poprzeczką. Kolejny rzut rożny.

['60] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Szczęścia próbował Kwasov, ale jego strzał wysoko nad poprzeczką.

['58] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 1:0 Gooool! 1:0! Guti! Dośrodkowanie Novikovasa w pole karne z rzutu rożnego i gol. Brawo!

['57] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Novikovas w mur i rzut rożny.

['56] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Rzut wolny dla Jagi sprzed pola karnego. Będzie dobra sytuacja do zdobycia gola.

['54] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Piękna akcja Jagiellonii, dośrdkowanie Guilherme, ale nie doszedł do piłki Novikovas. To mogło się podobać!

['52] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Dużo rwanej gry, mało składnych akcji. Sporo chaosu w poczynaniach obu zespołów.

['50] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Dośrodkowanie Guilherme, ale znowu skuteczna interwencja gruzińskich obrońców.

['48] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Odważnie zaczęła drugą część meczu Jaga. Kilka dośrodkowań, rzut rożny, przewaga optyczna na połowie rywali.

['46] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Rozpoczynamy drugą połowę!

['45+1] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Koniec, przerwa. Sędzia zaprasza obie drużyny do szatni.

['45] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

['44] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Znowu okazja i znowu Cernych. Tym razem po centrze z rzutu wolnego. Zabrakło dokładności.

['42] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Najlepsza sytuacja w pierwszej części gry dla Jagiellonii. Zgranie piłki głową w polu karnym przez Sheridana i strzał Cernycha, ale nad bramką!

['40] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Ufff. Spalony. Kwasov zdobywa gola, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę. Było gorąco.

['38] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku Sheridana, ale piłka w rękach bramkarza.

['36] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Jagiellonia szuka dziury w obronie Dinamo, ale nieskutecznie. Brakuje ostatniego podania, które otworzy drogę do bramki.

['34] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Jagiellonia próbowała zaskoczyć lewym skrzydłem, ale nieporozumienie pomiędzy piłkarzami. Od bramki Tymofeew.

['32] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Opłaciło się przycisnąć defensorów Dinamo. Po pressingu odzyskanie piłki przez Jagę.

['30] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Piękna wrzutka w pole karne po rzucie rożnym i strzał Runje, ale skutecznie broni Tymofeew.

['28] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Ciekawa akcja Jagiellonii, bardzo błyskotliwie zagrał Jacek Góralski, ale tylko rzut rożny.

['26] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Pierwsza od długiego czasu akcja ofensywna Dinamo, dzięki której Gruzini wywalczyli sobie rzut rożny.

['24] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Piękna wrzutka Romańczuka, ale niecelny strzał Cernycha. W dalszym ciągu bez celnej próby w światło bramki.

['22] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Jagiellonia próbuje, przyśpiesza, ale nie potrafi sforsować dobrze zorganizowanej obrony gości. Dalej 0:0.

['20] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Groźna wrzutka w pole karne Dinamo, ale gruzińscy obrońcy skutecznie interweniują. Po rzucie rożnym również bez strzału w światło bramki.

['18] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Zaostrzyło nam się spotkanie w Białymstoku. Ostro, ale bez złośliwości - tak grają piłkarze.

['16] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Wysokim pressingiem pod pole karne Dinamo podeszła Jagiellonia, ale Gruzini niewiele sobie z tego robili. Bardzo składnie wyprowadzają piłkę spod bramki piłkarze Dinamo.

['14] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Znakomita okazja Dinamo, Kvasov minimalnie obok prawego słupka bramki Kelemena. Sporo szczęścia miała Jaga teraz.

['12] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Ciekawa akcja Jagi lewym skrzydłem, ale czujnie obrońcy Dinamo. Dobry pomysł, brakowało nieco precyzji.

['10] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Jagiellonia rozgrywka spokojnie piłkę między obrońcami. Brakuje środkowego pomocnika, który wziąłby ciężar gry na swoje barki.

['8] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Jagiellonia próbowała wrzutką w pole karne zaskoczyć obronę Dinamo, ale czujnie stoperzy. Przy piłce cały czas białostocczanie.

['6] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Gubi się Jaga w obronie. Dwa proste błędy w odstępie zaledwie minuty. Trzeba uważać, to mogło się źle skończyć.

['4] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Ciekawa akcja prawym skrzydłem Jagiellonii, ale niedokładnie Novikovas. To mogło się podobać!

[\'2] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Jagiellonia rozgrywa piłkę, Dinamo za nią biega. Tempo spokojne, gruzini walczą o odzyskanie piłki.

['0] JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - DINAMO BATUMI 0:0 Rozpoczynamy!

Dobry wieczór! Za pięć minut rozpoczynami spotkanie rewanżowe pomiędzy Jagiellonią Białystok a Dinamo Batumi. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem wicemistrzów Polski 1:0.