Liga Europy: Skuteczny Lech awansował do kolejnej rundy!

Lech Poznań nie osiadł na laurach po pierwszym spotkaniu i w rewanżu wbił FK Pelister Bitola jeszcze trzy gole. "Kolejorz" w efektownym stylu awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Ich kolejnym rywalem najprawdopobniej będzie norweski klub FK Haugesund, który wygrał swój pierwszy mecz aż 7:0.

Lechici pojechali do Strumicy właściwie tylko dopiąć formalności. Po okazałym zwycięstwie sprzed tygodnia (4:0) awans do kolejnej rundy wydawał się być oczywisty. Nenad Bjelica nie bał się postawić na debiutantów - Nicklasa Barkrotha i Mario Situma. Ten pierwszy zagrał przyzwoicie i dobrze współpracował z kolegami na boisku. Situm nie błyszczał, ale dwa gole z poprzedniego meczu potwierdziły jego klasę.

Piłkarze nie forsowali tempa, bardziej można było skupić się na grze pojedyńczych graczy. W obliczu licznych kontuzji w ekipie Lecha, trener Bjelica musiał namieszać w składzie. Nieoczekiwanie na środku obrony zagrał Łukasz Trałka. Odejście Jana Bednarka i kontuzja Vernona De Marco to poważne osłabienie na tej pozycji. Były piłkarz m.in. Polonii Warszawa wypadł nadspodziewanie dobrze. Pewne interwencje i gol 33-latka pozwoliły grać bardziej na luzie całej drużynie.

W zespole gospodarzy na wyróżnienie zasłużył Baze Ilijoski, który kilka razy zagroził bramce Lecha. W pierwszej połowie napastnik dał się faulować Buriciowi na linni pola karnego w bocznej strefie boiska. Zaraz po wznowieniu gry po przerwie stanął oko w oko z Bośniakiem, ale przegrał ten pojedynek. Doskonałym wyczyciem wykazał się trener Bjelica, który miał nosa kogo i w jakim momencie wpuścić na boisko. Wszyscy trzej rezerwowi mieli wpływ na ostateczny wynik spotkania. Maciej Makuszewski zaliczył dwie asysty, z kolei Darko Jevtić i Kamil Jóźwiak zdobyli po golu.

"Kolejorz" zdeklasował zdobywcę Pucharu Macedonii, wygrywając w dwumeczu aż 7:0. W kolejnej rundzie może nie być już tak łatwo. Lech najprawdopodbniej zmierzy się z FK Haugesund, który w pierwszym meczu wygrał z Coleraine FC 7:0.

FK Pelister - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Gole: Trałka 39', Jevtić 66', Jóźwiak 77'

Pelister: Jovanovski, Tosevski, Todorovski (Lucas 46'), Kowaczew, Ljamcevski, Markoski (Cvetanoski 60'), Iliew, Silva, Peev, Petrov (Trifunovski 76'), Ilijoski

Lech: Burić, Gumny, Trałka, Nielsen, Kostewycz, Gajos, Tetteh, Barkroth, Majewski (Jevtić), Situm (Makuszewski 46'), Nielsen (Jóźwiak 70')

Relacja zakończona

Dziękujemy za udział w relacji na żywo i zapraszamy do śledzenia kolejnych meczów na Polsatsport.pl

"Kolejorz" awansuje do drugiej rundy eliminacji po wygraniu dwumeczu 7:0.

Koniec meczu! Lech Poznań wygrywa w Strumicy z FK Pelister 3:0.

Jevtić oddał potężny strzał, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Lech w natarciu. Barkroth faulowany na 25 metrze.

Gospodarze wciąż walczą o zdobycie wyrównującego gola.

Trzy minuty doliczone przez arbitra.

Słupek! Przypadkowe podanie Barkrotha do Makuszewskiego, który myli się minimalnie. Dobry okres gry Lecha.

Doskonała indywidualna akcja Makuszewskiego! Piłkarz nie miał z kim rozegrać ataku, wpadł sam w pole karne, uderzył mocno i z problemami broni Jovanovski!

Trałka najpierw pogubił się w prostej sytuacji, a nastepnie zaliczył udaną i ważną interwencję w obronie.

Gospodarze nie rezygnują. Groźnie z dystansu uderzał Tosevski.

Bardzo dobra akcja Gumnego z Barkrothem. Ten pierwszy zbyt szybko wybiegł jednak zza obrońców i spalił.

Gol! Kolejny zmiennik wpisuje się na listę strzelców. Kamil Jóźwiak wykorzystał płaskie dośrodkowanie Makuszewskiego i podwyższył na 3:0!

Świetne dośrodkowanie na głowę Łukasza Trałki, zabrakło mu kilku centymetrów, żeby sięgnąć piłkę.

Seria rzutów rożnych Lecha. Za chwilę piłkę dośrodkuje Jevtić.

Dobra próba, strzał po ziemi trafia do koszyka Buricia.

Kolejny raz faulowany najlepszy gracz Pelisteru - Baze Ilijoski. Dobra okazja do zdobycia gola, piłka ustawiona na 20 metrze.

Zmiana. Jóźwiak za Nielsena.

Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów, do wejścia gotowy jest Kamil Jóźwiak.

Świetną akcją indywidualną popisał się Makuszewski, który odegrał na 12. metr do niepilnowanego Jevticia, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Gol! Miał nosa trener Bjelica wprowadzając na plac gry Jevticia. Szwajcar podwyższa na 2:0!

Lech cofnięty. Gospodarze nieustaja w atakach.

Zmiana w Lechu, z boiska schodzi Majewski, jego miesjce zajmie Jevtić.

Nieporozumienie w szeregach obronnych Lecha. Na ich szczęście czujny Buric złapał piłkę.

Zmiana w ekipie Pelisteru. Boisko opuszcza Markoski, w jego miejsce wchodzi Cvetkovski

Spokojna gra Lecha. Dobrą szansę do wyprowadzenia kontrataku zmarnował Barkroth, który za mocno zagrał do Nielsena.

Wysoko grają Lechici, to powoduje że Macedończycy popełniają błędy.

Brak komunikacji na linni Nielsen - Gajos. Lech zmarnował dobrą akcję.

Kolejny raz pogubił sie Burić, który ratował się wybiciem piłki na aut.

Nieudane dośrodkowanie na krótki słupek. Gospodarze oddalają zagrożenie.

Kolejny raz z rzutu rożnego będzie zagrywać Majewski.

Świetna interwencja Buricia! Bośniak wygrał pojedynek sam na sam z Ilijoskim. Poważny sygnał ostrzegawczy dla defensorów Lecha.

Odważniejsza gra gospodarzy, którym udało się przedrzeć środkiem pola i dośrodkować. Piłkę na rzut rożny wybił Barkroth.

Faulował Gajos. Od rzutu wolnego gospodarze.

Piłkarze wybiegli na drugą część gry. W obu zespołach zmiany: W dużynie Pelisteru za Todorovkisego  wszedł Cardoso. Z kolei w ekipie gości Makuszewski zastapił Situma.

Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi na wyjeździe 1:0 i nic nie zapowiada, aby sytuacja mogła radykalnie zmienić się po przerwie.

Sędzia doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

Kolejne zagranie w pole karne Lecha, ale to nie mogło zagrozić bramce Buricia.

Do Macedonii przybyła liczna grupa wiernych kibiców

Rozkręcają się piłkarze Lecha. Przed chwilą dobrą dwójkową akcję przeprowadzili Gajos i Barkroth. Polak był podcinany ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Gol Trałki poprzedził świetny strzał Nielsena. Z rzutu rożnego precyzyjnie piłkę zagrał Majewski.

Goool! Łukasz Trałka doskonale wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Lech prowadzi 1:0!

Inteligentnie grają goście, którzy dobrze czytają grę. Kostewycz sprytnie nabił rywala i Lech rozpocznie wrzutem z autu.

Bille Nielsen w ofensywnej akcji. Duńczyk padł na murawę domagając się od arbitra wskazania na wapno, ale ten postanowił, że gra będzie kontynuowana.

Gospodarze nia mają koncepcji na rozgrywanie akcji. Kolejna długa piłka na wysuniętego napastnika opuszcza boisko.

Dobrze w obronie uzupełniją się piłkarze "Kolejorza". Przed chwilą udanie w obronie zagrali Situm z  Kostewyczem.

Piłkarze obu drużyn zwolnili tempo rozgrywania swoich akcji.

Dobra akcja Pelisteru. Zrobiło sie bardzo groźnie pod bramką Lecha, ale Baze Ilijoski minął się z piłką.

Bliski popełnienia prostego błędu był Trałka, na szczęście w ostatniej chwili udało mu sie odegrać do Kostewycza. Lech prowadzi grę.

Gra jest już kontynuowana. Po faulu na Gumnym rozpocznie Buric.

Przerwa na uzupełnienie płynów. Obie drużyny staraja się atakować, ale zdecydowanie groźniejsi są goście.

Łukasz Trałka faulowany przy linni ograniczającej boisko na własnej połowie. Występujący na pozycji środkowego obrońcy piłkarz przez chwilę nie podnosił się z murawy.

Kolejne dośrodkowanie piłkarzy Lecha i zmuszony do interwencji Marko Jovanovski.

Podopieczni Nenada Bjelicy w pełni kontrolują to spotkanie. Tempo meczu nieco spadło.

Majewski dobrze wypatrzył na granicy pola karnego Gajosa, który oddał kąśliwy strzał. Piłka minimalnie minęła bramkę.

Gospodarze atakują pressingiem, faulowany Gajow w środkowej strefie boiska.

Bille Nielsen ładnie pograł z Majewskim, ale wtrącili się w to wszystko gracze gospodarzy i przerwali atak.

Goście źle rozagrali rzut wolny i strzał poleciał w trybuny.

Odważniej atakuje Pelister. Przed chwilą fatalny błąd popełnił Jasmin Buric, który minął się z piłką i w bocznej strefie boiska faulował zawodnika za co otrzymał żółtą kartkę.

Goście starają się zawiązac akcję, a ich rywale czekają na swoje szanse.

Lechici bili piłkę w pole karne po tym jak faulowany był Bille Nielsen. Wrzutka była niecelna i z groźną kontrą wyszli piłkarze Pelister.

Aktywny z  przodu jest Situm, który strzałem z dystansu starał się zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

Od razu z groźną akcją ruszył Lech. Środkiem boiska świetnie przebił się Radosław Majewski, ale w końcu został zatrzymany.

Zaczęli!

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za moment arbiter tego spotkania da sygnał do rozpoczęcia meczu.

Lech wystąpi w nastepującym ustawieniu:

Pierwsze spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem poznaniaków 4:0.

Witamy w relacji z rewanżowego meczu pierwszej rundy Ligi Europy. Lech Poznań powalczy o awans na wyjeździe z FK Pelister!