Wojciechowski pobił rekord Polski na stadionie

Inne

Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) skoczył o tyczce 5,93 m w mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie. To rekord Polski na stadionie i drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Lepszy, ale pod dachem, był tylko Piotr Lisek - 6,00.

Wojciechowski jest w tym sezonie w swojej życiowej formie. Tak wysoko jeszcze nigdy nie skakał, a po raz ostatni 5,90 pokonał w 2011 roku. Wówczas osiągnął także największy sukces w karierze - w Daegu został mistrzem świata.

 

W czwartek w Lozannie stoczył piękną walkę z Samem Kendricksem. Amerykanin jako jedyny w tym sezonie na stadionie uzyskał 6,00. Po każdej próbie obaj tyczkarze podbiegali do siebie i... wzajemnie motywowali. Wyraźnie widać było, że się lubią i sobie kibicują. To też nakręcało ich do coraz lepszych skoków.

 

Wojciechowski, brązowy medalista MŚ z Pekinu (2015), konkurs zaczął od 5,53. Później w pierwszych próbach zaliczył 5,63 i 5,73. W trzecim podejściu zaliczył 5,81, w drugim 5,87 i w trzecim 5,93. To dało mu drugą lokatę. Pierwszą tym samym wynikiem zajął Kendricks. Obaj bez sukcesu atakowali 6,03.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze