Stało się! Mączyński piłkarzem Legii Warszawa

Piłka nożna
Stało się! Mączyński piłkarzem Legii Warszawa
fot. legia.com

Legia Warszawa wzmocniła środek pola, sprowadzając z Wisły Kraków reprezentanta Polski Krzysztofa Mączyńskiego, który podpisał ze stołecznym klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Mączyński urodził się 23 maja 1987 roku w Krakowie, jest wychowankiem Wisły i właśnie z Reymonta trafia do drużyny mistrza Polski. Na szerokie wody wypłynął jednak w Górniku Zabrze, rozwijając się w latach 2011-2013 pod okiem trenera Adama Nawałki. Gdy Nawałka został selekcjonerem reprezentacji Polski w 2013 roku, od razu zaczął powoływać "Mąkę" do kadry, której dzisiaj nowy legionista jest podstawowym zawodnikiem.

Z orłem na piersi Mączyński rozegrał 24 mecze, w których strzelił jednego gola i miał trzy asysty. Z kadrą wywalczył awans do Mistrzostw Europy 2016 we Francji, gdzie zagrał w czterech spotkaniach. Ostatni występ w reprezentacji zaliczył 10 czerwca przeciwko Rumunii, zachwycając kibiców świetną grą i fantastycznymi podaniami słanymi w pole karne rywali.

Oprócz Wisły Kraków i Górnika Zabrze, "Mąka" występował także w ŁKS-ie Łódź w latach 2009 i 2010-2011 (43 mecze, cztery gole, cztery asysty) oraz w Beijing Rehne - klubie z chińskiej ekstraklasy w sezonie 2014/15. Mączyński był kapitanem zespołu, rozegrał dla niego łącznie 38 meczów, w których strzelił cztery gole i miał cztery asysty.

W Legii Mączyński wzmocni rywalizację w środku pola i będzie grał z numerem 31. Jak sam stwierdził, po Macieju Rybusie. - Pół roku temu, nie wyobrażałem sobie, że kiedykolwiek odejdę z Wisły Kraków. Wróciłem do tego klubu i chciałem zakończyć tam karierę. Niestety, nie miałem na pewne rzeczy wpływu i kilka czynników wpłynęło na to, że musiałem podjąć taką decyzję. Dzisiaj oczywiście żałuję, że powiedziałem taką rzecz. Życie pokazało, że jestem w Legii Warszawa. Być może mój przykład pokaże młodym chłopakom, że czasami warto ugryźć się w język i nie składać żadnych deklaracji, bo życie jest brutalne. Nigdy nie powiedziałem złego słowa na Legię. Mogę dzisiaj przyjść tutaj, rozmawiać z wami, bo mam tego pełną świadomość. Jedyna deklaracja, którą kiedyś złożyłem to to, że nigdy nie zagram w Cracovii i tego słowa dotrzymam. Wiem, że kibice w różny sposób będą odbierać moje słowa. Najlepszą odpowiedź postaram dać się na murawie - wyznał nowy nabytek Legii cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

A.J., legia.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze