Początek spotkania to klasyczna wymiana punkt za punkt. Zawodniczek nie było stać na przełamanie, aż do jedenastego gema. Wtedy to Polka przegrała swój serwis. Przy kolejnym Amerykanka błędu nie popełniła i to jej łupem padł pierwszy set.

W drugiej odsłonie od początku oglądaliśmy bardzo długie wymiany, a w polu serwisowym spustoszenie w szeregach Radwańskiej siała McHale, która mocnymi uderzenami odrzucała Polkę od siatki. Obserwowaliśmy tie-breaka, a w nim więcej sił zachowała Radwańska, która najpierw obroniła dwie piłki meczowe, a chwilę później zapisała na swoim koncie zwycięstwo w tej partii i doprowadziła do wyrównania.

Trzecia odsłona to już popis Radwańskiej. Polka po czterech gemach prowadziła 3:1 i potem nie dała sobie wydrzeć tego prowadzenia. Co prawda Amerykankę stać było na walkę gem za gem, ale lepiej fizycznie walkę w trzeciej partii zniosła krakowianka, która ostatecznie zwyciężyła 6:3. Polka tym samym zameldowała się w III rundzie turnieju.

Rywalką Polki w trzeciej rundzie będzie Słowaczka Kristina Kucova lub rozstawiona z numerem 19. Szwajcarka Timea Bacsinszky.

Agnieszka Radwańska - Christina McHale 2:1 (5:7, 7:5, 6:3)

Radwańska
McHale
2:1
Zapis relacji

Witamy i zapraszamy na relację z meczu drugiej rundy Wimbledonu! Agnieszka Radwańska zmierzy się z Christiną McHale. Panie wyjdą na kort numer "2" po spotkaniu Grigora Dimitrova z Marcosem Baghdatisem. Bułgar prowadzi 2:0 w setach, trwa trzecia odsłona starcia.

Pojedynek Radwańskiej już niebawem. Z McHale Polka lubi grać. W pięciu starciach z nią nie straciła nawet jednego seta.

Zakończył się mecz Dimitrova z Baghdatisem. Zaraz na kort wchodzą Polka i Amerykanka.

Największym osiągnięciem Isi na Wimbledonie jest oczywiście finał w 2012 roku. Wtedy Polka przegrała z nieobecną w tej edycji Sereną Williams

Obie panie już na korcie

Zaczynamy, serwuje Radwańska

Radwańska - McHale I set, 1:0

Pierwszy gem w miarę spokojny, pod dyktando Polki. McHale dużo piłek popsuła, ale potrafiła też bardzo ładnie skontrować naszą zawodniczkę. Otwarcie dla Radwańskiej!

Radwańska - McHale I set, 1:1

Amerykanka już w pierwszym swoim gemie serwisowym popisała się asem. To właśnie bardzo dobry pierwszy serwis w wykonaniu McHale pozwolił 25-latce na doprowadzenie do remisu.

Radwańska - McHale I set, 2:1

Piłki wgłąb kortu to na razie recepta na Amerykankę, która gra bardzo niedokładnie. Polce przytrafił się podwójny błąd serwisowy, potem kapitalnym skrótem popisała się McHale, ale i tak gem dla krakowianki.

Radwańska - McHale I set, 2:2

Tym razem Radwańska zagrała bardzo piękny skrót. Chyba najbardziej wyrównany gem jak na razie. Mimo to Amerykanka doprowadza do wyrównania.

Radwańska - McHale I set, 3:2

Bardzo dobra gra Polki, świetne skróty, w miare dobry serwis i gem na czysto.

Radwańska - McHale I set, 3:3

Radwańska gra nieco lepiej od rywalki, mimo że to Amerykanka ma mocniejszy serwis, więcej problemów z obroną własnego podania ma McHale. Polka miała piłkę na przełamanie, ale rywalka się wybroniła i znowu mamy remis.

Radwańska - McHale I set, 4:3

Dobry serwis Polki do środka kortu. McHale nie potrafi sobie na razie poradzić z dobrym podaniem Isi. Kolejny gem do zera

Radwańska - McHale I set, 4:4
Był cień szansy, żeby Polka zaatakowała odważniej Amerykankę podczas jej serwisu, jednak mimo nerwowości w połowie gema McHale doprowadza do remisu i presja ciąży znowu na Radwańskiej.

Radwańska - McHale I set, 5:4
Rewelacyjny dzień Agnieszki Radwańskiej: znakomity serwis i pewna, agresywna gra Polki, która spokojnie wygrała kolejne podanie. Gem numer dziewięć spokojnie wygrany do zera.

Radwańska - McHale I set, 5:5
McHale utrzymała serwis i wyrównała stan seta. Amerykanka pewnie szła za serwisem i zdecydowanym forehandem spychała Radwańską do defensywy. Polka nie była w stanie odpowiedzieć na potężne zagrania rywalki.

Radwańska - McHale I set, 5:6
McHale efektownie otworzyła gem dobrym rozrzuceniem Polki i podtrzymywała agresywną grę. Było już 15:40, Radwańska była pod ścianą i wszystko wskazywało na pierwsze tego popołudnia przełamanie. Gem zakończony został podwójnym błędem serwisowym Polki i McHale prowadzi po raz pierwszy w tym spotkaniu.

Radwańska - McHale I set, 5:7
Słabiutki drugi serwis Amerykanki pozwolił Radwańskiej odważniej zaatakować i wymusić presję na rywalce. 30:0 dla Polki na początek seta postawił McHale pod ścianą. Potem niżej notowana rywalka Polki poprawiła swoją sytuację serwisem do środka kortu. Radwańska czyhała na błędy nerwowej McHale i miała aż trzy break pointy, jednak długi gem i cały set padł łupem sześćdziesiątej zawodniczki rankingu WTA.

Radwańska - McHale II set, 1:0

Początek tego gema do 15:15, ale Radwańska miała problemy w grze na siatce. Polka nadziała się na kontrę McHale, choć jej backhand nie był tak agresywny, jak powinien być. Agnieszka wygrąła długą wymianę i doprowadziła do wyrównania 30:30, a po chwili wyszła na prowadzenie 40:30. Isia miała problemy z serwisem, ale Hale popełniała błędy. Końcówka gema już pod dyktando Isi, która wygrywa przy własnym serwisie.

Radwańska - McHale II set, 1:1

McHale posyłała bardzo mocny i niewygodny serwis, z czym Radwańska nie potrafiła sobie poradzić. Mamy remis w drugim secie, 1:1.

Radwańska - McHale II set, 1:2

Dwa pierwszy punkty padają łupem McHale, która błyskawicznie wyszła na prowadzenie 30:0. Radwańska nie może wstrzelić się z serwisem. Amerykanka popełnia błędy, gdy tylko Polka gra tak, jak nas do tego przyzwyczaiła. Szkoda tego gema, bo Radwańska miała szansę go wygrać. Niestety, 2:1 dla McHale.

Radwańska - McHale II set, 2:2

Od punktu rozpoczęła McHale czwartego gema. Potem to Radwańska wygrała bardzo długą wymianę i zmusiła do błędu swoją rywalkę. Nierówna jest Isia, dobre zagrania poprzedzają niewymuszone błędy. Na szczęście McHale również nie wszystko wychodziło i Polce udało się przełamać Amerykankę. Brawo, mamy wyrównania, 2:2!

Radwańska - McHale II set, 3:2

Piękne rozpoczęcie tego gema przez Isię. To ona wygrała bardzo długą wymianę. Potem oglądaliśmy klasyczną akcję punkt za punkt i na tablicy wyników zawidniał rezultat 30:15. As serwisowy Radwańskiej pomógł jej wyjść na prowadzenie 40:15. Brawo, drugi gem z rzędu wygrany przez Polkę. Mamy 3:2 dla Radwańskiej!

Radwańska - McHale II set, 3:3

Piękna akcja McHale i skrót tuż za siatkę. Amerykanka wychodzi na prowadzenie 15:0. Chwilę później piękny forehand po skosie i Polka doprowadza do wyrównania. To było zagranie z jakich znamy Isię, mamy 15:15. Niestety, później oglądaliśmy popis Amerykanki, która zdobyła trzy punkty z rzędu. Mamy remis, 3:3.

Radwańska - McHale II set, 4:3

Znakomicie rozpoczęła tego gema Radwańska, która zdobyła dwa punkty z rzędu. Mocny i precyzyjny serwis Polki sieje spustoszenie w szeregach McHale. Co prawda Amerykance udało się skontrować w tym gemie i doprowadzić do 40:15, ale to było wszystko, na co w tym gemie było ją stać. Radwańska wychodzi na prowadzenie 4:3.

Radwańska - McHale II set, 4:4

McHale lepiej rozpoczyna tego gema i wychodzi na prowadzenie 15:0. Na całe szczęście Polka doprowadza do 30:15, choć było już blisko straty trzech punktów z rzędu. Do końca tego gema Isia nie potrafiła sobie poradzić z mocnym serwisem McHale. Mamy 4:4!

Radwańska - McHale II set, 5:4

Brawo! Dwa pewne punkty z rzędu i znowu przy własnym serwisie Radwańska się nie myli. Perfekcyjny gem w wykonaniu krakowianki, który nie pozwoliła Amerykance zdobyć żadnych punktów. Mamy prowadzenie Polki, jest 5:4!

Radwańska - McHale II set, 5:5

Znowu Radwańska nie potrafi poradzić sobie z serwisem McHale. Na szczęście Amerykanka również się myli i mamy 15:15. Bezbłędna jest McHale z forehandu, dwie tego typu akcje i wychodzi na prowadzenie 40:15. Potem punkt za punkt, ale ostatecznie to Amerykanka wygrywa tego gema i mamy 5:5.

Radwańska - McHale II set, 6:5

Radwańska puszcza piłkę, bo jest przekonana, że ta wychodzi na aut. Niestety, był kontakt z linią. Mamy 30:0 dla McHale. Potem Polka zdobywa punkty po przepięknym technicznym zagraniu tuż za siatkę. Słaby serwis Polki pewnie wykorzystuje McHale, która wychodzi na prowadzenie 40:15. Ależ Isia powalczyła w drugiej części tego gema! Najpierw zdobyła punkty na 40:30, chwilę później doprowadziła do wyrównania, a za kilka sekund wyszła na prowadzenie i wygrała tego gema. Brawo! 6:5!

Radwańska - McHale II set, 6:6

Piękny forehand Amerykanki i pewne prowadzenie 30:0 na początku tego gema. McHale odrzuca od siatki Radwańską, która nie potrafi skutecznie skontrować. Niestety, mamy tie-break. McHale doprowadza do wyrównania. 6:6.

Radwańska - McHale II set, 7:6

Piękne wymiany i punkt za punkt na początku 13. gema, czego efektem jest 1:1. Piękna, długa akcja zakończona znakomitym returnem Polki, która wyszła na prowadzenie. Niestety, McHale nie daje za wygraną i doprowadza do wyrównania, by kilka chwil później wyjść na prowadzenie 3:2. Znakomitym serwisem Amerykanka odrzuca Radwańską od siatki i odskakuje na 4:2, by zaraz zdobyć punkt bezpośrednio z zagrywki i tym samym podwyższyć prowadzenie. Isia po raz kolejny pokazała jednak, że ma serce do walki i doprowadziła do wyrównania 5:5. Ależ emocje w tym gemie! Najpierw punkty zdobywa McHale, chwilę później Radwańska i mieliśmy 6:6. Druga piłka meczowa również niewykorzystana przez McHale i to przy serwisie Amerykanki. Pierwsza piłka setowa dla Radwańskiej i nasza reprezentantka wygrywa drugiego seta. Brawo! Mamy 1:1!

Radwańska - McHale III set, 0:0

Zaczynamy trzeciego seta. Jeszcze raz - brawo Isia!

Radwańska - McHale III set, 0:1

Najpierw pewny punkt McHale, potem prosty błąd i w efekcie 15:15. Znowu mocno serwuje Amerykanka, która wychodzi na prowadzenie 30:15. Pierwszy gem pada łupem McHale, która skutecznie odrzucała Polkę od siatki i pewnie wygrała. 1:0 dla Amerykanki w trzecim secie.

Radwańska - McHale III set, 1:1

Lepiej Amerykanka gra w drugim gemie. Prowadzni 30:15 i zaczynają jej wychodzić coraz bardziej finezyjne zagrania. Polka ma problem z wygraniem własnego serwisu i traci kolejne punkty. Jest już 40:15 dla Amerykanki. Chwilę później jednak drugi raz z rzędu myli się McHale i Polka doprowadza do wyrównania. To zasługa dobrej zagrywki Isi, która odrzuca od siatki Amerykankę. Ależ zwrot akcji w tej partii! Brawo Agnieszka, as serwisowi, mamy 1:1 w trzecim secie!

Radwańska - McHale III set, 2:1

Znakomicie Radwańska rozpoczęła tego gema, bo od prowadzenia 30:0. McHale popełnia niewymuszony błąd i w prostej sytuacji trafia w siatkę, dzięki czemu Isia wyszła na prowadzenie 40:0. Brawo, przełamanie! Radwańska wychodzi na prowadzenie, 2:1!

Radwańska - McHale III set, 3:1

Bardzo ładny skrót Radwańskiej, dzięki któremu Polka wyszła na prowadzenie 30:15. Coraz częściej gubi się McHale i Agnieszka skutecznie to wykorzystała - mamy 40:15. Polka pewnie wygrywa trzeciego gema z rzędu i prowadzi już 3:1. Coraz bliżej zwycięstwa!

Radwańska - McHale III set, 3:2

Lepiej rozpoczęła piątego gema Radwańska, ale ryzyko opłaciło się McHale - doprowadziła do wyrównania. Jest 30:30. Później wkradło się w poczynania Radwańskiej rozluźnienie, co skutecznie wykorzystała McHale, która wygrała tego gema. Mamy 3:2

Radwańska - McHale III set, 4:2

Polka zdobywa dwa pierwsze punkty w dwóch pierwszych akcjach. Radwańska idzie za ciosem i sekundę później wynik w tym gemie to już 40:0. Brawo, błyskawiczny gem, wygrany do 0. Mamy 4:2!

Radwańska - McHale III set, 4:3

40:0! Pięknie gra Radwańska, McHale wygląda na zagubioną. Skuteczna kontra z forehandu i as serwisowy pozwalają jednak Amerykance doprowadzić do 40:30. Dosyć niespodziewanie Radwańska wpadła w tym gemie w tarapaty i ostatecznie przegrała tę partię. 4:3!

Radwańska - McHale III set, 5:3

Polka serwuje, ale McHale nie odpuszcza. Jest 30:30 i oglądamy bardzo wyrównanego gema. Lepiej próbę nerwów wytrzymała jednak Polka, która ostatecznie wygrała tego gema i wyszła na prowadzenie 5:3. Brawo!

Pięknie, jak z nuta gra Radwańska! McHale nie jest w stanie odpowiedzieć na żadną akcję Polki. Brawo! Mamy zwycięstwo. Radwańska wygrywa 2:1 po bardzo wyrównanym spotkaniu.