Wimbledon: Radwańska w III rundzie!

Agnieszka Radwańska pokonała 2:1 Christinę McHale (5:7, 7:5, 6:3) w drugiej rundzie Wimbledonu. Polka nie najlepiej rozpoczęła spotkanie, ale wraz z upływem czasu dochodziła do głosu i ostatecznie wyeliminowała reprzentantkę USA.

Początek spotkania to klasyczna wymiana punkt za punkt. Zawodniczek nie było stać na przełamanie, aż do jedenastego gema. Wtedy to Polka przegrała swój serwis. Przy kolejnym Amerykanka błędu nie popełniła i to jej łupem padł pierwszy set.

W drugiej odsłonie od początku oglądaliśmy bardzo długie wymiany, a w polu serwisowym spustoszenie w szeregach Radwańskiej siała McHale, która mocnymi uderzenami odrzucała Polkę od siatki. Obserwowaliśmy tie-breaka, a w nim więcej sił zachowała Radwańska, która najpierw obroniła dwie piłki meczowe, a chwilę później zapisała na swoim koncie zwycięstwo w tej partii i doprowadziła do wyrównania.

Trzecia odsłona to już popis Radwańskiej. Polka po czterech gemach prowadziła 3:1 i potem nie dała sobie wydrzeć tego prowadzenia. Co prawda Amerykankę stać było na walkę gem za gem, ale lepiej fizycznie walkę w trzeciej partii zniosła krakowianka, która ostatecznie zwyciężyła 6:3. Polka tym samym zameldowała się w III rundzie turnieju.

Rywalką Polki w trzeciej rundzie będzie Słowaczka Kristina Kucova lub rozstawiona z numerem 19. Szwajcarka Timea Bacsinszky.

Agnieszka Radwańska - Christina McHale 2:1 (5:7, 7:5, 6:3)

Radwańska - McHale III set, 2:1

Pięknie, jak z nuta gra Radwańska! McHale nie jest w stanie odpowiedzieć na żadną akcję Polki. Brawo! Mamy zwycięstwo. Radwańska wygrywa 2:1 po bardzo wyrównanym spotkaniu.

Radwańska - McHale III set, 5:3

Polka serwuje, ale McHale nie odpuszcza. Jest 30:30 i oglądamy bardzo wyrównanego gema. Lepiej próbę nerwów wytrzymała jednak Polka, która ostatecznie wygrała tego gema i wyszła na prowadzenie 5:3. Brawo!

Radwańska - McHale III set, 4:3

40:0! Pięknie gra Radwańska, McHale wygląda na zagubioną. Skuteczna kontra z forehandu i as serwisowy pozwalają jednak Amerykance doprowadzić do 40:30. Dosyć niespodziewanie Radwańska wpadła w tym gemie w tarapaty i ostatecznie przegrała tę partię. 4:3!

Radwańska - McHale III set, 4:2

Polka zdobywa dwa pierwsze punkty w dwóch pierwszych akcjach. Radwańska idzie za ciosem i sekundę później wynik w tym gemie to już 40:0. Brawo, błyskawiczny gem, wygrany do 0. Mamy 4:2!

Radwańska - McHale III set, 3:2

Lepiej rozpoczęła piątego gema Radwańska, ale ryzyko opłaciło się McHale - doprowadziła do wyrównania. Jest 30:30. Później wkradło się w poczynania Radwańskiej rozluźnienie, co skutecznie wykorzystała McHale, która wygrała tego gema. Mamy 3:2

Radwańska - McHale III set, 3:1

Bardzo ładny skrót Radwańskiej, dzięki któremu Polka wyszła na prowadzenie 30:15. Coraz częściej gubi się McHale i Agnieszka skutecznie to wykorzystała - mamy 40:15. Polka pewnie wygrywa trzeciego gema z rzędu i prowadzi już 3:1. Coraz bliżej zwycięstwa!

Znakomicie Radwańska rozpoczęła tego gema, bo od prowadzenia 30:0. McHale popełnia niewymuszony błąd i w prostej sytuacji trafia w siatkę, dzięki czemu Isia wyszła na prowadzenie 40:0. Brawo, przełamanie! Radwańska wychodzi na prowadzenie, 2:1!

Radwańska - McHale III set, 1:1

Lepiej Amerykanka gra w drugim gemie. Prowadzni 30:15 i zaczynają jej wychodzić coraz bardziej finezyjne zagrania. Polka ma problem z wygraniem własnego serwisu i traci kolejne punkty. Jest już 40:15 dla Amerykanki. Chwilę później jednak drugi raz z rzędu myli się McHale i Polka doprowadza do wyrównania. To zasługa dobrej zagrywki Isi, która odrzuca od siatki Amerykankę. Ależ zwrot akcji w tej partii! Brawo Agnieszka, as serwisowi, mamy 1:1 w trzecim secie!

Radwańska - McHale III set, 0:1

Najpierw pewny punkt McHale, potem prosty błąd i w efekcie 15:15. Znowu mocno serwuje Amerykanka, która wychodzi na prowadzenie 30:15. Pierwszy gem pada łupem McHale, która skutecznie odrzucała Polkę od siatki i pewnie wygrała. 1:0 dla Amerykanki w trzecim secie.

Radwańska - McHale III set, 0:0

Zaczynamy trzeciego seta. Jeszcze raz - brawo Isia!

Radwańska - McHale II set, 7:6

Piękne wymiany i punkt za punkt na początku 13. gema, czego efektem jest 1:1. Piękna, długa akcja zakończona znakomitym returnem Polki, która wyszła na prowadzenie. Niestety, McHale nie daje za wygraną i doprowadza do wyrównania, by kilka chwil później wyjść na prowadzenie 3:2. Znakomitym serwisem Amerykanka odrzuca Radwańską od siatki i odskakuje na 4:2, by zaraz zdobyć punkt bezpośrednio z zagrywki i tym samym podwyższyć prowadzenie. Isia po raz kolejny pokazała jednak, że ma serce do walki i doprowadziła do wyrównania 5:5. Ależ emocje w tym gemie! Najpierw punkty zdobywa McHale, chwilę później Radwańska i mieliśmy 6:6. Druga piłka meczowa również niewykorzystana przez McHale i to przy serwisie Amerykanki. Pierwsza piłka setowa dla Radwańskiej i nasza reprezentantka wygrywa drugiego seta. Brawo! Mamy 1:1!

Radwańska - McHale II set, 6:6

Piękny forehand Amerykanki i pewne prowadzenie 30:0 na początku tego gema. McHale odrzuca od siatki Radwańską, która nie potrafi skutecznie skontrować. Niestety, mamy tie-break. McHale doprowadza do wyrównania. 6:6.

Radwańska - McHale II set, 6:5

Radwańska puszcza piłkę, bo jest przekonana, że ta wychodzi na aut. Niestety, był kontakt z linią. Mamy 30:0 dla McHale. Potem Polka zdobywa punkty po przepięknym technicznym zagraniu tuż za siatkę. Słaby serwis Polki pewnie wykorzystuje McHale, która wychodzi na prowadzenie 40:15. Ależ Isia powalczyła w drugiej części tego gema! Najpierw zdobyła punkty na 40:30, chwilę później doprowadziła do wyrównania, a za kilka sekund wyszła na prowadzenie i wygrała tego gema. Brawo! 6:5!

Radwańska - McHale II set, 5:5

Znowu Radwańska nie potrafi poradzić sobie z serwisem McHale. Na szczęście Amerykanka również się myli i mamy 15:15. Bezbłędna jest McHale z forehandu, dwie tego typu akcje i wychodzi na prowadzenie 40:15. Potem punkt za punkt, ale ostatecznie to Amerykanka wygrywa tego gema i mamy 5:5.

Radwańska - McHale II set, 5:4

Brawo! Dwa pewne punkty z rzędu i znowu przy własnym serwisie Radwańska się nie myli. Perfekcyjny gem w wykonaniu krakowianki, który nie pozwoliła Amerykance zdobyć żadnych punktów. Mamy prowadzenie Polki, jest 5:4!

Radwańska - McHale II set, 4:4

McHale lepiej rozpoczyna tego gema i wychodzi na prowadzenie 15:0. Na całe szczęście Polka doprowadza do 30:15, choć było już blisko straty trzech punktów z rzędu. Do końca tego gema Isia nie potrafiła sobie poradzić z mocnym serwisem McHale. Mamy 4:4!

Radwańska - McHale II set, 4:3

Znakomicie rozpoczęła tego gema Radwańska, która zdobyła dwa punkty z rzędu. Mocny i precyzyjny serwis Polki sieje spustoszenie w szeregach McHale. Co prawda Amerykance udało się skontrować w tym gemie i doprowadzić do 40:15, ale to było wszystko, na co w tym gemie było ją stać. Radwańska wychodzi na prowadzenie 4:3.

Radwańska - McHale II set, 3:3

Piękna akcja McHale i skrót tuż za siatkę. Amerykanka wychodzi na prowadzenie 15:0. Chwilę później piękny forehand po skosie i Polka doprowadza do wyrównania. To było zagranie z jakich znamy Isię, mamy 15:15. Niestety, później oglądaliśmy popis Amerykanki, która zdobyła trzy punkty z rzędu. Mamy remis, 3:3.

Radwańska - McHale II set, 3:2

Piękne rozpoczęcie tego gema przez Isię. To ona wygrała bardzo długą wymianę. Potem oglądaliśmy klasyczną akcję punkt za punkt i na tablicy wyników zawidniał rezultat 30:15. As serwisowy Radwańskiej pomógł jej wyjść na prowadzenie 40:15. Brawo, drugi gem z rzędu wygrany przez Polkę. Mamy 3:2 dla Radwańskiej!

Radwańska - McHale II set, 2:2

Od punktu rozpoczęła McHale czwartego gema. Potem to Radwańska wygrała bardzo długą wymianę i zmusiła do błędu swoją rywalkę. Nierówna jest Isia, dobre zagrania poprzedzają niewymuszone błędy. Na szczęście McHale również nie wszystko wychodziło i Polce udało się przełamać Amerykankę. Brawo, mamy wyrównania, 2:2!

Radwańska - McHale II set, 1:2

Dwa pierwszy punkty padają łupem McHale, która błyskawicznie wyszła na prowadzenie 30:0. Radwańska nie może wstrzelić się z serwisem. Amerykanka popełnia błędy, gdy tylko Polka gra tak, jak nas do tego przyzwyczaiła. Szkoda tego gema, bo Radwańska miała szansę go wygrać. Niestety, 2:1 dla McHale.

Radwańska - McHale II set, 1:1

McHale posyłała bardzo mocny i niewygodny serwis, z czym Radwańska nie potrafiła sobie poradzić. Mamy remis w drugim secie, 1:1.

Radwańska - McHale II set, 1:0

Początek tego gema do 15:15, ale Radwańska miała problemy w grze na siatce. Polka nadziała się na kontrę McHale, choć jej backhand nie był tak agresywny, jak powinien być. Agnieszka wygrąła długą wymianę i doprowadziła do wyrównania 30:30, a po chwili wyszła na prowadzenie 40:30. Isia miała problemy z serwisem, ale Hale popełniała błędy. Końcówka gema już pod dyktando Isi, która wygrywa przy własnym serwisie.

Radwańska - McHale I set, 5:7
Słabiutki drugi serwis Amerykanki pozwolił Radwańskiej odważniej zaatakować i wymusić presję na rywalce. 30:0 dla Polki na początek seta postawił McHale pod ścianą. Potem niżej notowana rywalka Polki poprawiła swoją sytuację serwisem do środka kortu. Radwańska czyhała na błędy nerwowej McHale i miała aż trzy break pointy, jednak długi gem i cały set padł łupem sześćdziesiątej zawodniczki rankingu WTA.

Radwańska - McHale I set, 5:6
McHale efektownie otworzyła gem dobrym rozrzuceniem Polki i podtrzymywała agresywną grę. Było już 15:40, Radwańska była pod ścianą i wszystko wskazywało na pierwsze tego popołudnia przełamanie. Gem zakończony został podwójnym błędem serwisowym Polki i McHale prowadzi po raz pierwszy w tym spotkaniu.

Radwańska - McHale I set, 5:5
McHale utrzymała serwis i wyrównała stan seta. Amerykanka pewnie szła za serwisem i zdecydowanym forehandem spychała Radwańską do defensywy. Polka nie była w stanie odpowiedzieć na potężne zagrania rywalki.

Radwańska - McHale I set, 5:4
Rewelacyjny dzień Agnieszki Radwańskiej: znakomity serwis i pewna, agresywna gra Polki, która spokojnie wygrała kolejne podanie. Gem numer dziewięć spokojnie wygrany do zera.

Radwańska - McHale I set, 4:4
Był cień szansy, żeby Polka zaatakowała odważniej Amerykankę podczas jej serwisu, jednak mimo nerwowości w połowie gema McHale doprowadza do remisu i presja ciąży znowu na Radwańskiej.

Radwańska - McHale I set, 4:3

Dobry serwis Polki do środka kortu. McHale nie potrafi sobie na razie poradzić z dobrym podaniem Isi. Kolejny gem do zera

Radwańska - McHale I set, 3:3

Radwańska gra nieco lepiej od rywalki, mimo że to Amerykanka ma mocniejszy serwis, więcej problemów z obroną własnego podania ma McHale. Polka miała piłkę na przełamanie, ale rywalka się wybroniła i znowu mamy remis.

Radwańska - McHale I set, 3:2

Bardzo dobra gra Polki, świetne skróty, w miare dobry serwis i gem na czysto.

Radwańska - McHale I set, 2:2

Tym razem Radwańska zagrała bardzo piękny skrót. Chyba najbardziej wyrównany gem jak na razie. Mimo to Amerykanka doprowadza do wyrównania.

Radwańska - McHale I set, 2:1

Piłki wgłąb kortu to na razie recepta na Amerykankę, która gra bardzo niedokładnie. Polce przytrafił się podwójny błąd serwisowy, potem kapitalnym skrótem popisała się McHale, ale i tak gem dla krakowianki.

Radwańska - McHale I set, 1:1

Amerykanka już w pierwszym swoim gemie serwisowym popisała się asem. To właśnie bardzo dobry pierwszy serwis w wykonaniu McHale pozwolił 25-latce na doprowadzenie do remisu.

Radwańska - McHale I set, 1:0

Pierwszy gem w miarę spokojny, pod dyktando Polki. McHale dużo piłek popsuła, ale potrafiła też bardzo ładnie skontrować naszą zawodniczkę. Otwarcie dla Radwańskiej!

Zaczynamy, serwuje Radwańska

Obie panie już na korcie

Największym osiągnięciem Isi na Wimbledonie jest oczywiście finał w 2012 roku. Wtedy Polka przegrała z nieobecną w tej edycji Sereną Williams

Zakończył się mecz Dimitrova z Baghdatisem. Zaraz na kort wchodzą Polka i Amerykanka.

Pojedynek Radwańskiej już niebawem. Z McHale Polka lubi grać. W pięciu starciach z nią nie straciła nawet jednego seta.

Witamy i zapraszamy na relację z meczu drugiej rundy Wimbledonu! Agnieszka Radwańska zmierzy się z Christiną McHale. Panie wyjdą na kort numer "2" po spotkaniu Grigora Dimitrova z Marcosem Baghdatisem. Bułgar prowadzi 2:0 w setach, trwa trzecia odsłona starcia.